Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Najżyczliwszy z życzliwych

Skierniewice. W rocznicę urodzin Karola Wojtyły organizowany jest Dzień Życzliwości.

Organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 4 im. M. Skłodowskiej-Curie. W dniu urodzin papieża uczniowie z kwiatami i zniczami udają się pod krzyż papieski przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tam słuchają opowieści o Janie Pawle II, znanym z szacunku dla drugiego człowieka. Na zakończenie spotkania tradycyjnie śpiewają „Barkę”, ukochaną piosenkę polskiego papieża.

Dzień Życzliwości to projekt edukacyjny, w którym bierze udział cała społeczność szkolna. Tradycją jest, że uczniowie wraz z wychowawcami wybierają najżyczliwszych kolegów i koleżanki, którzy później dostają dyplomy. W najmłodszych klasach przeprowadzane są konkursy plastyczne o dobrym wychowaniu i życzliwości. Postać patrona tego dnia wybrano nieprzypadkowo, gdyż przez wielu uważany był za „najżyczliwszego z życzliwych”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.