Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Najlepszy kandydat

Oporów. Od 4 lat Zespół Szkół nosi imię Jana Pawła II.

Głosowanie na patrona szkoły odbyło się 2 czerwca 2010 roku. Spośród 4 kandydatów największą liczbę głosów otrzymał Jan Paweł II . Mimo że nie jest on osobą związaną z Oporowem, mieszkańcy darzą go wielkim szacunkiem. Uroczystość nadania imienia szkole odbyła się 24 czerwca 2010 roku. Uroczystej Eucharystii przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. Wraz z nadaniem imienia Zespół Szkół im. Jana Pawła II otrzymał także sztandar, na który złożono ślubowanie. W szkole uroczyście obchodzone są rocznice urodzin i śmierci papieża Polaka. Ponadto społeczność szkolna organizuje 16 października Dni Papieskie. Każdego roku w październiku uczniowie uczestniczą także w pielgrzymce szkół Jana Pawła II w Częstochowie.

Zespół Szkół w Oporowie im. Jana Pawła II to placówka oświatowa łącząca przedszkole, szkołę podstawową i gimnazjum. Budynek został oficjalnie otwarty 12 listopada 2008 r. i przejął funkcje poprzedniego – starego i podniszczonego, w którym placówka została ulokowana w 1928 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.