Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Papież na sztandarze

Łanięta. W październiku 2011 r. w gimnazjum odbyła się uroczystość nadania szkole imienia bł. Jana Pawła II.

Mszę św. koncelebrował i sztandar poświęcił biskup Andrzej F. Dziuba. W uroczystości wzięli udział m.in. poseł Tadeusz Woźniak i pochodzący z Łaniąt pilot Jan Urbaniak, który latał z papieżem. Zwracając się do młodzieży, podkreślał, że wartości przekazywane przez papieża Polaka zobowiązują i powinny być powodem do odważnego przyznawania się do wiary, wartości chrześcijańskich i swoich korzeni. J. Urbaniak na ręce dyrektor szkoły przekazał prywatne fotografie z papieżem Janem Pawłem II oraz wycinki prasowe dotyczące jego kariery. Pułkownika odnalazł i zaprosił na uroczystość ówczesny proboszcz ks. Stanisław Mordoń.

Uczestniczący w uroczystości wójt gminy Łanięta Stanisław Jędrzejczak podczas swojego wystąpienia zaznaczył, że tak znakomity patron dla całej społeczności szkoły powinien być zachętą do coraz większego wysiłku nie tylko edukacyjnego, ale także związanego z pracą nad swoim charakterem. Włodarz gminy przekazał szkole uchwałę rady nadającą szkole imię bł. Jana Pawła II, wykonaną w formie grawertonu. Po oficjalnych przemówieniach uczniowie w obecności zaproszonych gości złożyli ślubowanie na nowy sztandar, na którym na jednej stronie widnieje orzeł biały wraz z trzema kluczowymi słowami: "Bóg, Honor, Ojczyzna". Drugą stronę sztandaru zdobi wizerunek papieża z wypisanym imieniem szkoły. Uroczystość związaną z nadaniem imienia uświetniła Orkiestra "Clonovia".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.