Proboszcz z Cielądza prowincjałem duchaczy

Obradowała XIV Kapituła Prowincjalna Prowincji Polskiej Zgromadzenia Ducha Świętego. Na nowego prowincjała wybrano o. Dariusza W. Andrzejewskiego CSSp.

Zakonnik dotychczas był przełożonym Domu Zakonnego w Cielądzu i proboszczem tamtejszej parafii Świętej Trójcy. 21 delegatów zgromadzenia z Polski, Niemiec, Chorwacji, Włoch, Meksyku, Paragwaju, Madagaskaru, Senegalu wybrało prowincjała spośród swojego grona podczas obrad, które zakończyły się w niedzielę 28 czerwca w Bydgoszczy .

Nowo wybrany prowincjał urodził się 14 lutego 1966 r. w Wągrowcu. W 1987 r. wstąpił do misyjnego Zgromadzenia Ducha Świętego. Studia filozoficzno-teologiczne odbył w Wyższym Misyjnym Seminarium Duchownym Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy, w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie, na Wydziale Papieskim w Poznaniu oraz studia doktoranckie w zakresie teologii pastoralnej na Uniwersytecie Fryburskim w Szwajcarii.

Święcenia kapłańskie przyjął  5 lutego 1994 r. z rąk bp. Bogdana Wojtusia w rodzinnej parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu. Pracę duszpasterską podejmował m.in. w Bydgoszczy, Puszczykowie, Montrealu w Kanadzie, a od lipca 2010 r. w Cielądzu k. Rawy Mazowieckiej w diecezji łowickiej.

W latach 2005-2008 był członkiem Komitetu Organizacyjnego 49. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego w Kanadzie. Z woli kard. Marca Ouelleta, prymasa Kanady i za zgodą Konferencji Episkopatu Polski był tłumaczem Dokumentu Teologicznego 49. MKE w Kanadzie pt. Eucharystia darem Boga dla życia świata. Od wielu już lat pisze i publikuje artykuły, felietony, refleksje i zamyślenia na łamach różnych gazet i periodyków, między innymi "Naszego Dziennika", "Niedzieli", "Przewodnika Katolickiego", "Posłańca Ducha Świętego" oraz w mediach elektronicznych, takich jak: katolik.pl, wirtualnapolonia.com, kmdm.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..