Nowy numer 22/2023 Archiwum

Francuzi badają bazę

Do Skierniewic przyjechali delegaci z Francji, szukający odpowiedniego miejsca na przeżycie Tygodnia Misyjnego przed ŚDM.

Przez cały poprzedni tydzień 38-osobowa grupa z Francji zwiedzała Polskę. Byli to odpowiedzialni za przyjazd młodych Francuzów na ŚDM. Także Skierniewice stały się dla nich ważnym punktem programu. W weekend od 6 do 8 marca père Bertrand Monnard (ksiądz) i Mickael Giraud (księgowy i asystent francuskiej parafii), pochodzący z okolic zaprzyjaźnionego ze Skierniewicami miasta we Francji Chatelaillon-Plage, zatrzymali się w parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach, by poznać miasto, do którego przyjadą z grupą młodzieży w sierpniu 2016 r.

Ks. Rafał Babicki, proboszcz, który podjął gości, zorganizował im czas na zwiedzanie Skierniewic, Łowicza i Niepokalanowa, przedyskutował z gośćmi ważne dla nich kwestie, a także ustalił najważniejsze sprawy w związku z ich przyjazdem. - To była bardzo udana wizyta - przyznaje ks. Rafał. - Nie tylko spędziliśmy miło czas, ale też wiele rozmawialiśmy i dowiedziałem się o ich oczekiwaniach. Rozmawialiśmy o młodzieży z naszych krajów, o ich sposobach przeżywania wiary. I muszę pochwalić naszą diecezję, gdyż goście byli pod wrażeniem przygotowań do ŚDM, jakie już zostały podjęte. W zasadzie plan Tygodnia Misyjnego jest nam znany od kilku dni, więc teraz mogliśmy dogrywać szczegóły ich pobytu.

Père Bertrand i Mickael, oprócz wrażeń ze zwiedzania, opowiadali też o zdziwieniu, jakie wywołała wiadomość o tak dużym zaangażowaniu księży i młodzieży diecezji łowickiej w przygotowania do ŚDM. - Jesteśmy bardzo zmotywowani do dalszej pracy. To, co tu zobaczyliśmy, daje nam siłę do tego, by prężnie organizować wyjazd naszych młodych do Skierniewic, a potem do Krakowa - mówi père Bertrand, który od wielu lat odpowiedzialny jest za przygotowania do ŚDM.

Goście z Francji nagrali też krótkie pozdrowienia. Z pomocą przyszła im tłumaczka Marta.

Pozdrowienia
Gość Łowicki

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast