Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zorganizował w Żelazowej Woli VI Dzień Dziecka połączony z otwarciem trzeciej w historii powojennej Polski stałej ekspozycji.
Podobnie jak w poprzednich edycjach, tak i w tym roku na dzieci czekała masa atrakcji, wśród których były koncerty, warsztaty oraz liczne niespodzianki. Tegoroczne święto dzieci zostało uświetnione przez otwarcie trzeciej stałej ekspozycji w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina. Nowa stała ekspozycja ukazuje powiązania rodziny Chopinów ze Skarbkami. Prezentuje historię obu rodzin na tle Żelazowej Woli. Warto wspomnieć, iż tworzenie stałej ekspozycji w tym miejscu należy do rzadkości. Pierwsza zrealizowana w duchu polskiego dworku szlacheckiego została otwarta w 1949 r. w 100. rocznicę śmierci Fryderyka Chopina. Drugą stałą ekspozycję, którą można było oglądać do listopada 2014 r., otworzono w 2010 r., w 200. rocznicę urodzin Chopina.
Tytuł tegorocznego Dnia Dziecka „U Chopinów i Skarbków”, wiąże się tematycznie z nową ekspozycją. Motywem przewodnim całego wydarzenia była obyczajowość w XIX stuleciu. Na licznie przybyłe dzieci czekały niespodzianki przygotowane na tę okazję, m.in. gra terenowa, warsztaty taneczne, a także warsztaty śpiewu, kostiumologiczne, rękodzielnicze. Najmłodsi mogli z klocków lego stworzyć wielkie makiety XIX-wiecznego dworu oraz posłuchać bajek opowiadanych dzieciom w czasach Chopina. Jak przystało na dom kompozytora nie mogło zabraknąć w nim także muzyki Chopina na żywo. Przez cały dzień można było posłuchać koncertów w wykonaniu dzieci ze szkół muzycznych oraz laureatów Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni.