Społeczność skierniewickiego "Klasyka" każdego dnia realizuje specjalny program w związku z Tygodniem Wychowania.
Od 13 do19 września po raz 5. obchodzony jest w Polsce Tydzień Wychowania, będący inicjatywą Konferencji Episkopatu Polski oraz Rady Szkół Katolickich. W ten sposób Kościół katolicki włącza się wraz ze szkołami i rodzinami w trud wychowania, pokazując, jak ważny dla niego jest młody człowiek, jego nauka i wychowywanie.
Hasłem tegorocznego tygodnia jest: "Wychowywać do pełni człowieczeństwa", patronem zaś - św. Jan Bosko. W Zespole Szkół im. ks. S. Konarskiego w Skierniewicach codziennie społeczność szkoły spotyka się na specjalnych nabożeństwach. Każdy dzień rozpoczyna się krótkim nabożeństwem słowa Bożego w auli szkolnej. Rozważanie Ewangelii z danego dnia prowadzi dyrektor "Klasyka" ks. Piotr Karpiński. W centrum obchodów znalazły się też uroczyste Msze św. w kościele NSPJ na Widoku, na które zostali zaproszeni także nauczyciele i uczniowie okolicznych szkół. W poniedziałek w Eucharystii uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, we wtorek - gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
Homilię, zarówno w poniedziałek, jak i wtorek, wygłosił ks. Karpiński. Kaznodzieja razem z uczniami szkół podstawowych, ze względu na przypadające 14 sierpnia Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, podjął refleksję nad krzyżem będącym relikwią, najważniejszym znakiem wiary. Rozważając Drogę Krzyżową Jezusa, podkreślał, że Syn Boży w drodze na Golgotę spotkał wielu dobrych ludzi. Z dalszych refleksji uczniowie dowiedzieli się, że krzyż, choć związany z cierpieniem, jest czymś dobrym, bo dzięki niemu Jezus zapewnił nam życie wieczne.
Rozważania dla starszej młodzieży dotyczyły testamentu z krzyża. Dyrektor wyjaśniał, że pod krzyżem zarysowane są dwie drogi. Pierwsza polega na tym, by panować nad innymi. Ją ciągle podsuwa nam świat. Druga, którą pokazuje Jezus - droga z krzyża, również zakłada panowanie, ale nie nad drugim człowiekiem, tylko nad sobą samym. Panowanie nad sobą prowadzące do samoposiadania pozwala w pełni zrealizować się człowiekowi. Przywołując słowa Jana Pawła II, kaznodzieja podkreślił, że człowiek nie może inaczej się zrealizować niż tylko poprzez bezinteresowny dar z siebie samego. Jako przykład wychowawcy, który zrealizował tę zasadę w życiu, dyrektor wskazał Janusza Korczaka.
W czwartek uczniowie drugich klas Klasycznego Liceum wezmą udział w XV Ogólnopolskim Forum Młodzieży Szkół Katolickich w Częstochowie.