Nowy numer 42/2018 Archiwum

Ortopedyczna rewolucja w Skierniewicach

Prawie 40 małych pacjentów skorzystało w Skierniewicach z fachowej konsultacji doktora Drora Paley.

Amerykański ortopeda po raz pierwszy gościł w Skierniewicach. Miejsce konsultacji nie było przypadkowe. W mieście ma powstać Europejskie Centrum Ortopedii Dziecięcej. Ortopeda do Skierniewic dotarł wprost z kliniki na Florydzie. Przez cztery dni (od piątku do poniedziałku) przyjmował pacjentów z różnych stron Polski i Europy. Dzięki sprawnej organizacji oraz zapleczu Centrum Medycznego Ogrodowa konsultacje przebiegały bardzo sprawnie.

–  Stworzenie kliniki, która posłuży Polsce i Europie, jest dobrą ideą. Musimy skoncentrować doświadczenie w bardzo ograniczonej liczbie centrów medycznych. Inaczej nie będziemy w stanie osiągnąć odpowiedniego poziomu leczenia – podkreślał na konferencji prasowej doktor Dror Paley.

Pomysł budowy centrum pilotują skierniewicki samorząd, a także przedstawiciele Fundacji „Kochaj Życie”, która jest bezpośrednim łącznikiem pomiędzy krajowymi pacjentami a ortopedą z Florydy. - Kiedy media zainteresowały się przylotem doktora do Polski, telefony się urywały. Myślę, że nawet 10 dni konsultacji nie wystarczyłoby na zaspokojenie wszystkich potrzeb. To daje światło na przyszłość i motywację, by pomóc i stworzyć właśnie tu, w Skierniewicach, Europejskie Centrum Ortopedii Dziecięcej – podkreślała prezes fundacji Małgorzata Nowotnik.

Warto dodać, że tego rodzaju obiektów brakuje nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie, przez co mali pacjenci od lat są wysyłani do jedynej tego typu kliniki w West Palm Beach na Florydzie, działającej pod skrzydłami dr. Paleya. Placówka dokonuje nowatorskich operacji przedłużania kończyn.  

Europejskie Centrum Ortopedii Dziecięcej ma powstać przy ulicy 26 Dywizji Piechoty. Pobyt doktora Paleya był okazją do konkretnych rozmów o zagospodarowaniu tej przestrzeni.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy