Nowy numer 20/2022 Archiwum

Eksperci od miłosierdzia Bożego

Odbył się finał diecezjalny Olimpiady Wiedzy Religijnej.

W Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu odbył się finał diecezjalny Olimpiady Wiedzy Religijnej. Rywalizowali w niej uczniowie, którzy uczęszczają do gimnazjów położonych na terenie diecezji łowickiej.

W finale wzięło udział 61 gimnazjalistów, którzy z powodzeniem przebrnęli etapy szkolny i dekanalny. Tegoroczna olimpiada odbywała się pod hasłem: "Miłosierni jak Ojciec". Przygotował ją Wydział Nauki Katolickiej kurii łowickiej.

Uczestnicy musieli wykazać się znajomością bulli papieża Franciszka "Misericordiae Vultus", wskazanym przez organizatorów zakresem Katechizmu Kościoła Katolickiego, oraz Listów św. Jana Apostoła w przekładzie zawartym w Biblii Tysiąclecia.

Finał przeprowadzono w formie testu. Poprzedziła go modlitwa w kaplicy seminaryjnej. Na ogłoszenie wyników przybył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Przed podaniem ostatecznych rozstrzygnięć zwrócił się do uczestników.

- Hasło tegorocznej olimpiady pięknie wpisuje się w trwający Rok Miłosierdzia. Dziękuję wam za podjęcie trudu pochylenia się nad tajemnicą miłosierdzia Bożego - mówił biskup.

Ordynariusz łowicki poinformował, że czynione są starania, żeby OWR, podobnie jak Olimpiada Teologii Katolickiej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, miała swój finał ogólnopolski.

Laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymali puchary i albumy. Wyróżnieni zostali także gimnazjaliści, którzy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Upominki otrzymali również ich opiekunowie. Nagrody wręczał bp Dziuba.

I miejsce zajęła Agata Kaczmarczyk z Gimnazjum nr 4 w Łowiczu, II - Lidia Majda z Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej, a III - Daria Borecka z Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie.

Dodatkową nagrodą dla nich jest udział w pielgrzymko-wycieczce do Kotliny Kłodzkiej, która planowana jest pod koniec sierpnia.

Ordynariusz łowicki i laureatki pierwszych trzech miejsc OWR   Ordynariusz łowicki i laureatki pierwszych trzech miejsc OWR
Marcin Kowalik /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama