Trwa VI Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich. Nie mniej ważne od występów na scenie są integracja młodzieży i wspólna modlitwa.
Trzydniowy przegląd odbywa się w Łowiczu w budynku Pijarskich Szkół Królowej Pokoju. Rozpoczął się w piątek 18 listopada kolacją i spotkaniem integracyjnym. Następnie odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu.
Od rana w sobotę na scenie prezentowały się zespoły teatralne z pijarskich placówek. Jako pierwszy wystąpił Teatr „Some” z Zespołu Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja w Elblągu w spektaklu "Po pierwsze dzwonek". Następnie w sztuce "Moralność pani Dulskiej" - Pijarski Teatr "Fredromania'"z Zespołu Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach. Przedpołudniową część występów zakończył Pijarski "Gimteatr" z Publicznego Gimnazjum nr 52 oo. Pijarów w Krakowie w przedstawieniu "Wiesz?".
Po Eucharystii w kościele rektorskim oo. pijarów wystąpiły kolejne cztery formacje. Zaczęli gospodarze, czyli uczniowie Pijarskiego Liceum Ogólnokształcącego Królowej Pokoju w Łowiczu, prezentując sztukę "Gorączka" w reżyserii Beaty Jeziorowskiej.
W rolę starszej kobiety, teściowej Szymona Piotra wcieliła się licealistka Klaudia Kwasek.
- Z odpowiednią charakteryzacją i głosem nie miałam problemu. Najtrudniej było mi naśladować zachowane staruszki, bo na co dzień nie stykam się z osobami w tym wieku. Początkowo nie wiedziałam, jak mam to zrobić. Kiedy zaczęłyśmy próby pani Beata dała mi wskazówki, ale to przede wszystkim ja musiałam pracować nad tą rolą - mówi 17-letnia Klaudia.
Postać, którą grała, trawiła gorączka - wielki gniew na Szymona, który wybrał pójście ze Jezusem i przez to na barki starszej kobiety spadło zapewnienie utrzymania sobie i córce.
Wydźwięk ewangeliczny miała także kolejna sztuka "Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał" wystawiona przez uczniów Zespołu Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalsancjusza w Poznaniu.
Następnie wystąpił Teatr "Atmosfera"działający przy parafii pw. św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie w sztuce "Serce dla kanarków" na podstawie powieści Stefana Denkiewicza. Jako ostatni na scenie pojawili się młodzi aktorzy koła teatralnego Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie w przedstawieniu "Dziewczynka i ptaszek".
Zgodnie z zamierzeniami organizatorów przegląd ma charakter integracyjny, stąd wieczorna zabawa taneczna. Charakter wspólnotowy miał też modlitewny wieczór uwielbienia, który zakończył obfity w wydarzenia dzień.
W niedzielę po Mszy św. odbędzie się gala wieńcząca przegląd. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe statuetki i nagrody. W gronie wyróżnionych znajdzie się zapewne grupa wolontariuszy - uczniów pijarskiej placówki, bez których ofiarności i zaangażowania niemożliwe byłoby zorganizowanie przeglądu.