Nowy numer 42/2019 Archiwum

Po śladach Chrystusa

Grupa wiernych z parafii w Puszczy Mariańskiej uczestniczyła w pielgrzymce do Ziemi Świętej.

Opiekunami duchowymi byli ks. Andrzej Siejak MIC i ks. Tomasz Matusiak z Jesionki. Dla większości osób była to pierwsza, niezapomniana podróż do miejsc, po których chodził Jezus Chrystus i Jego bliscy. Pielgrzymi mogli zobaczyć miejsca, które dotychczas znali tylko z Biblii.

W Nazarecie, w którym Jezus spędził dzieciństwo, pątnicy modlili się w bazylice Zwiastowania Pańskiego. Następnie udali się do Kafr Kana (Kana Galilejska), gdzie Chrystus przemienił podczas wesela wodę w wino. W tamtejszym kościele ks. Andrzej odprawił Mszę św., podczas której 14 par odnowiło przyrzeczenia małżeńskie.

Kolejny dzień upłynął na wizycie w Kafarnaum nad Jeziorem Genezaret. Miasteczko to znane jest przede wszystkim jako jedno z głównych miejsc ziemskiej działalności Jezusa. Syn Boży osiedlił się w nim po opuszczeniu Nazaretu. Uczestnicy pielgrzymki modlili się także w miejscu, w którym Jezus rozmnożył pięć bochenków chleba i dwie ryby, aby nakarmić 5 tysięcy głodnych słuchających Jego nauki, a także w kościele Prymatu św. Piotra i na Górze Błogosławieństw. Kolejnym niezapomnianym przeżyciem była wizyta w Jerycho, miejscu chrztu Jezusa Chrystusa. Nad rzeką Jordan podczas Eucharystii wszyscy odnowili przyrzeczenia chrzcielne.

Pielgrzymka śladami Jezusa Chrystusa wiodła przez Betlejem do Jerozolimy. W Betlejem pątnicy modlili się w bazylice Narodzenia i na Polu Pasterzy. Wiele duchowych poruszeń wywołała Droga Krzyżowa, której koniec był w bazylice Zmartwychwstania, gdzie pielgrzymi modlili się przy Grobie Pańskim. W programie nie zabrakło także modlitwy pod Ścianą Płaczu i wizyty w muzeum Yad Vashem. Ostatniego dnia pielgrzymi odwiedzili Jaffę, Tel-Awiw i uczestniczyli we Mszy św. w Emmaus-Nikopolis.

Jak podkreślają wszyscy uczestnicy, przez cały czas towarzyszyły im ogromne emocje i wzruszenie, które trudno opisać słowami.

Nad rzeką Jordan podczas Eucharystii wszyscy odnowili przyrzeczenia chrzcielne   Nad rzeką Jordan podczas Eucharystii wszyscy odnowili przyrzeczenia chrzcielne
Archiwum Parafii w Puszczy Mariańskiej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL