Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kobiety to lubią!

Już za kilka dni odbędzie się IV Diecezjalny Dzień Kobiet. Wszystkie panie serdecznie zapraszamy.

Wydarzenie jest organizowane w ramach naszej akcji ewangelizacyjnej "Rośnij z Gościem". Organizatorem akcji jest nasza redakcja przy współpracy z siostrami apostolinkami, parafiami św. Jakuba Apostoła i Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach, sklepem internetowym "Taki święty" oraz przy wsparciu partnerów i sponsorów. Na progu naszego spotkania chcemy popatrzeć na to, co jest już za nami.

Diecezjalne Dni Kobiet powstały dzięki spontanicznej, oddolnej mobilizacji pań z parafii diecezji łowickiej, które podczas niedziel ewangelizacyjnych i różnych spotkań wyrażały wolę i chęć wymiany doświadczeń, wzajemnego umocnienia w wierze, uwielbienia Boga za dar bycia kobietą. Ponieważ zależało nam na promowaniu wizji kobiety we współczesnym świecie opartej na chrześcijańskiej antropologii, będącej przeciwwagą wobec współczesnych trendów degradujących kobietę, a także na pomocy w odkrywaniu kobiecej tożsamości i dzieleniu się wiarą, wpadłyśmy na pomysł, by nasze spotkania organizować w okolicy Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Z roku na rok jest nas coraz więcej   Z roku na rok jest nas coraz więcej
Albert Wasilewski
I tak 8 marca 2014 roku w czasie, gdy w Warszawie feministki skandowały: "Gender, ufamy tobie!" i domagały się legalnej aborcji, my spotkałyśmy się, by rozmawiać o swojej godności, geniuszu, talentach i wyzwaniach. Przez kilka godzin panie słuchały wykładów, świadectw i muzyki. Toczyły też długie rozmowy przy kawie i ciastach, a także podczas burzy mózgów, jaką były warsztaty. Jak przystało na Dzień Kobiet, otrzymały także prezenty: List Jana Pawła II do kobiet, świeczki, Litanię Chwały i kwiaty. Wszystkie drobiazgi nawiązywały do hasła: "Jestem kobietą – Lubię to!". Wypracowany schemat na tyle przypadł paniom do serca, że przez kolejne lata posłużył jako matryca.

W następnych latach kobiety zostały obdarowane kolejnymi dokumentami św. Jana Pawła II: Listem apostolskim "Mulieris dignitatem", "Listem do rodzin". Papież został obrany za duchowego patrona wydarzenia. Nie zrezygnowaliśmy też z innych prezentów. Były kremy do rąk i filiżanki ze spodeczkami. Każdego roku panie obdarowywane były także kwiatami. W centrum każdego spotkania była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby, który od początku błogosławi dziełu.

Zawsze w centrum spotkania była Msza św. pod przewodnictwem pasterza diecezji   Zawsze w centrum spotkania była Msza św. pod przewodnictwem pasterza diecezji
Albert Wasilewski

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL