Już za kilka dni odbędzie się IV Diecezjalny Dzień Kobiet. Wszystkie panie serdecznie zapraszamy.
Wydarzenie jest organizowane w ramach naszej akcji ewangelizacyjnej "Rośnij z Gościem". Organizatorem akcji jest nasza redakcja przy współpracy z siostrami apostolinkami, parafiami św. Jakuba Apostoła i Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach, sklepem internetowym "Taki święty" oraz przy wsparciu partnerów i sponsorów. Na progu naszego spotkania chcemy popatrzeć na to, co jest już za nami.
Diecezjalne Dni Kobiet powstały dzięki spontanicznej, oddolnej mobilizacji pań z parafii diecezji łowickiej, które podczas niedziel ewangelizacyjnych i różnych spotkań wyrażały wolę i chęć wymiany doświadczeń, wzajemnego umocnienia w wierze, uwielbienia Boga za dar bycia kobietą. Ponieważ zależało nam na promowaniu wizji kobiety we współczesnym świecie opartej na chrześcijańskiej antropologii, będącej przeciwwagą wobec współczesnych trendów degradujących kobietę, a także na pomocy w odkrywaniu kobiecej tożsamości i dzieleniu się wiarą, wpadłyśmy na pomysł, by nasze spotkania organizować w okolicy Międzynarodowego Dnia Kobiet.
Z roku na rok jest nas coraz więcej
Albert Wasilewski
I tak 8 marca 2014 roku w czasie, gdy w Warszawie feministki skandowały: "Gender, ufamy tobie!" i domagały się legalnej aborcji, my spotkałyśmy się, by rozmawiać o swojej godności, geniuszu, talentach i wyzwaniach. Przez kilka godzin panie słuchały wykładów, świadectw i muzyki. Toczyły też długie rozmowy przy kawie i ciastach, a także podczas burzy mózgów, jaką były warsztaty. Jak przystało na Dzień Kobiet, otrzymały także prezenty: List Jana Pawła II do kobiet, świeczki, Litanię Chwały i kwiaty. Wszystkie drobiazgi nawiązywały do hasła: "Jestem kobietą – Lubię to!". Wypracowany schemat na tyle przypadł paniom do serca, że przez kolejne lata posłużył jako matryca.
W następnych latach kobiety zostały obdarowane kolejnymi dokumentami św. Jana Pawła II: Listem apostolskim "Mulieris dignitatem", "Listem do rodzin". Papież został obrany za duchowego patrona wydarzenia. Nie zrezygnowaliśmy też z innych prezentów. Były kremy do rąk i filiżanki ze spodeczkami. Każdego roku panie obdarowywane były także kwiatami. W centrum każdego spotkania była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby, który od początku błogosławi dziełu.
Zawsze w centrum spotkania była Msza św. pod przewodnictwem pasterza diecezji
Albert Wasilewski