Nowy numer 39/2023 Archiwum

Najważniejsze to umieć wracać przejdź do galerii

W 100. rocznicę objawień fatimskich, Matka Boża przybyła do Topoli Królewskiej, rozpoczynając tym samym wędrówkę po dekanacie łęczyckim. To wyjątkowe wydarzenie wywołało ogromną radość wśród mieszkańców parafii św. Bartłomieja Apostoła. Czekali na to ponad 50 lat.

W historii peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej 13 maja był datą, w której obraz nie odwiedzał żadnej parafii. Na czas rocznicy objawień fatimskich zazwyczaj następowała przerwa w nawiedzeniu, a sama ikona przebywała w klasztorach zgromadzeń zakonnych.

Wielkim więc  wyróżnieniem dla parafii jest obecność Matki Bożej w tym dniu. Wierni sumiennie przygotowali się do spotkania z Madonną.

Zgotowali Jej prawdziwie królewskie powitanie. Na godzinę przed przyjazdem Pani Jasnogórskiej zgromadzili się w świątyni i modlili o owocne przeżycie nawiedzenia, by następnie śpiewając litanię loretańską wyruszyć w długiej procesji z chorągwiami, feretronami Matki Bożej Częstochowskiej i Matki Bożej Fatimskiej na plac przy skrzyżowaniu dróg, by tam przyjąć Królową. W orszaku procesyjnym szły także dzieci, które trzymały w rękach białe kwiaty.

Punktualnie o 17.00 w towarzystwie wozów strażackich na plac wjechał samochód-kaplica, z którego przy dźwiękach hejnału wiernym ukazała się ich Matka i Królowa. Na znak czci i szacunku ikonę ucałowali bp Wojciech Osial oraz proboszcz parafii ks. Kamil Leśniewski. Następnie na swoje ramiona Maryję wzięli strażacy, przedstawiciele Rady Parafialnej, rodziców dzieci przystępujących do I Komunii św. oraz młodzież bierzmowana.

W świątyni Madonnę przywitała rodzina, zawierzając wszystkie rodziny parafii, młodzież, powierzając swoje wybory życiowe, dzieci, które podczas swojego zawierzenia trzymały w górze kwiaty oraz ksiądz proboszcz.

- Przygotowanie do spotkania z Tobą, Matko stało się okazją do zatrzymania się w drodze, czasem zadumy nad naszym życiem. Było także czasem, by pojednać się z Bogiem i ludźmi, chwilą by przylgnąć do Twego Matczynego serca. Jasnogórska Pani, nasza Matko, uczyń z naszej parafii twierdzę wiary i modlitwy - zapewniał i prosił ks. Leśniewski.

Eucharystii przewodniczył bp Wojciech Osial. W słowie skierowanym do wiernych podkreślał, że nie ważne jak wiele złego uczyniliśmy w życiu, Matka widzi w nas dobro i daje szansę powrotu.

- Starajcie się przyjść do Niej wszyscy. Namawiajcie siebie nawzajem, by każda ważna dla was osoba przyszła, spojrzała Jej w oczy i poczuła ogromne Miłosierdzie Boga, obecność Pocieszycielki. Ona czeka, bo widzi w nas dobro i wie, że czasem zbłądzimy, ale najważniejsze to umieć wracać - mówił z mocą bp Osial.

Podczas przywitania ikony Matki Jasnogórskiej obecni byli także kapłani z każdej parafii dekanatu łęczyckiego oraz księża zaprzyjaźnieni z parafią. Po Mszy św., jak i przez całą noc świątynia była wypełniona. Wiele osób zostawiało swoje intencje przed obrazem, zawierzało swoje losy i szukało pomocy. Niejedna osoba ocierała łzę wzruszenia i radości po osobistym spotkaniu z Matką.

Dziś po południu obraz zostanie przewieziony do parafii w Siedlcu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Reklama

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast