Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dziękowali za rok nauki

W piątek 23 czerwca uczniowie zakończyli rok szkolny 2016-1217. We wszystkich placówkach katolickich dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie uczestniczyli w uroczystych Eucharystiach.

Dla uczniów Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Konarskiego Mszę św. odprawił bp. Andrzej F. Dziuba. W kazaniu nawiązał do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. – Serce w naszej kulturze jest symbolem miłości i najszlachetniejszych uczuć – mówił biskup. Kaznodzieja podkreślał, że aby wyrazić relację Boga do człowieka trzeba powiedzieć, że Bóg jest miłością. A człowiek, jego stworzenie, każdego dnia ma podejmować wyzwanie, by żyć miłością Boga. Miłość jest pragnieniem każdego człowieka, dlatego też tak mocno przemawia przebite serce Jezusa, z którego wypłynęła krew i woda. Biskup życzył uczniom spokojnego odpoczynku, podczas którego warto dziękować Bogu za otrzymane dobro.

Po Eucharystii uczniowie Szkoły Podstawowej udali się do klas na spotkanie z wychowawcami. Podsumowanie osiągnięć i wręczenie nagród mieli przed Eucharystią.  Po Mszy św. uroczyste zakończenie roku i rozdanie nagród, w którym uczestniczył bp Wojciech Osial, mieli gimnazjaliści i licealiści.Lista nagrodzonych była bardzo długa.  Zgodnie z tradycją szkoły przed wręczeniem świadectw szkolny chór wykonał kilka utworów. Jak przystało na koniec roku, dyrekcja i nauczyciele otrzymali kwiaty i moc podziękowań. Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas. Wcześniej kilka słów do uczniów wypowiedzieli ks. Piotr Karpiński, dyrektor i bp Wojciech Osial. 

W Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju w Łowiczu zakończenie roku dla szkoły podstawowej odbyło się 22 czerwca. Tu także podczas Eucharystii dziękowano za miniony rok i proszono o opiekę podczas wakacji. Gimnazjaliści i Licealiści rok zakończyli w piątek. Podczas obu Eucharystii w pijarskiej świątyni obecne były relikwie św. dzieci fatimskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama