Przede wszystkim dla młodych rodzin

Łowicz przystąpił do pilotażowego programu Mieszkanie Plus. W planach jest wybudowanie trzech bloków z 96 lokalami na wynajem. W przyszłości najemcy mogą stać się ich właścicielami.

W łowickim Ratuszu burmistrz miasta Krzysztof Jan Kaliński oraz Agnieszka Mieczkowska, dyrektor inwestycyjny spółki Bank Gospodarki Krajowej Nieruchomości S.A., podpisali warunkową umowę inwestycją na realizację rządowego programu Mieszkanie Plus.

3 czterokondygnacyjne bloki staną na Korabce przy ul. płk. Mariana Krudowskiego. W pobliżu znajdują się już bloki komunalne. Wokół nowych budynków przewidziano parkingi oraz rowerownie. Bloki nie będą miały piwnic. Średni metraż lokali wyniesie ok. 50 mkw. Będą to mieszkania dwupokojowe i czteropokojowe przeznaczone dla osób średniozamożnych, których nie stać na wynajem lub zakup mieszkania po stawkach rynkowych. Szacunkowy koszt wynajmu ma kształtować się na poziomie 15-16 zł za mkw.

- Naszą ofertę adresujemy do wszystkich grup społecznych, ale przede wszystkim do młodych rodzin czynnych zawodowo z dziećmi oraz pracujących, mobilnych zawodowo i potrzebnych dla tego miasta. Liczę, że ta oferta będzie zachętą dla młodych ludzi z Łowicza, żeby swoją przyszłość związać ze swoim rodzinnym miastem - mówi A. Mieczkowska.

Mieszkania mają być wykończone tzn. wszystkie pomieszczenia mają mieć odpowiednie podłogi, łazienkę, sanitariaty, być może uda się tak zaplanować inwestycję, żeby kuchnia wyposażona była również w meble. Jeżeli lokatorzy wybiorą opcję najmu ze spłatą odsetek, będą mogli w przyszłości stać się ich właścicielami.

Miasto wniosło do inwestycji prawie hektarową działkę. W zamian przejmie jeden budynek w całości lub jego część. Start inwestycji przewidziano zimą. Pierwsi lokatorzy będą mogli się wprowadzić najwcześniej w 2019 roku.

Łowicz jest trzecim miastem w województwie łódzkim po Łodzi i Wieluniu, który podpisał umowę w sprawie realizowania programu. W naszym regionie uczyniły to jeszcze władze Sochaczewa w woj. mazowieckim. W myśl zawartej pod koniec maja umowy powstanie tam ok. 150 mieszkań.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..