Nowy numer 41/2019 Archiwum

Rekolekcje przed ingresem

W archidiecezji łódzkiej w sobotę 4 listopada o godz. 11 odbędzie się ingres arcybiskupa Grzegorza Rysia, dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej. Przygotowując się do uroczystości ingresowych, arcybiskup nominat skierował list do wszystkich kapłanów diecezjalnych i zakonnych i zaprosił ich, aby wraz z nim przeżyli trzydniowe skupienie.

Rekolekcje odbyły się w łódzkiej katedrze od 26 do 28 października.

Pierwszą konferencję wprowadzającą w lectio divina i rozważanie słowa Bożego poprowadził o. Krzysztof Wons, salwatorianin, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie. Dzień zamyśleń rekolekcyjnych zakończyło kapłańskie spotkanie w domu biskupim, na które ksiądz arcybiskup zaprosił wszystkich duchownych.

W drugim dniu rekolekcji biskupi i księża uczestniczyli w nabożeństwie pokutnym. Liturgię słowa poprowadził i konferencję ascetyczną wygłosił bp Edward Dajczak, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Uczestnicy rekolekcji wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu, a także w spowiedzi indywidualnej, którą rozpoczął abp Ryś przy stopniach ołtarza.

Ostatnim kaznodzieją trzydniowego skupienia był abp Konrad Krajewski, jałmużnik papieski pochodzący z archidiecezji łódzkiej, który mówił o miłosierdziu względem drugiego człowieka, które ujawnia się poprzez uczynki miłosierdzia względem duszy i ciała, a także poprzez dar serca – jałmużnę. Podczas wieczoru zebrano kapłańską kolektę, z której dochód zostanie przeznaczony na ołtarz do kościoła pw. św. Doroty w Mileszkach, który niedawno spłonął. – Bardzo serdecznie księży do tej zbiórki, naszej jałmużny, zapraszam! Każdy kapłan staje codziennie przy ołtarzu, to nasze miejsce. Niech to będzie nasz dar dla tego kościoła, który, jest szansa, będzie odbudowany - mówił abp Ryś. Spotkanie zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu połączoną z kompletą.

Na zakończenie ksiądz arcybiskup podziękował wszystkim za wspólne trzy wieczory rekolekcyjne, a także za wspólną modlitwę i braterskie spotkania.

Rekolekcje były bezpośrednim przygotowaniem do ingresu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL