GN 45/2019 Archiwum

Wewnątrz relikwii

W sobotę 17 lutego mija kolejna rocznica aresztowania św. Maksymiliana. Z tej racji po Mszy św. o 11.00 w celi, skąd został zabrany na Pawiak, odbędą się modlitwy z uszanowaniem jego relikwii. Cela będzie dostępna od 10.00 do 18.00.

Kto choć raz był w Niepokalanowie na pewno, choć przez chwilę modlił się w kaplicy św. Maksymiliana. To drewniany jednokondygnacyjny budynek blisko nowego domu pielgrzyma im św. Teresy. W miejscu tym odbywają się codzienne nabożeństwa m.in. koronka do Miłosierdzia Bożego. Tam, gdzie zakrystia kaplicy, znajduje się pierwsza cela św. Maksymiliana. W miejscu tym święty mieszkał od listopada 1927 do lutego 1930. Pomieszczenie jest powszechnie udostępniane pielgrzymom.  

Teren Niepokalanowa jest rozległy i znajduje się na nim dużo budynków. Niektóre pomieszczenia są udostępniane pielgrzymom na ich prośbę. Jednym z nich jest tak zwana druga cela św. Maksymiliana, o której nie wszyscy wiedzą. W miejscu tym zgromadzone są ważne pamiątki po o. Maksymilianie. Śmiało można powiedzieć, że całe pomieszczenie jest relikwią, do której możemy wejść, aby się pomodlić.

Po przekroczeniu progu uderza prostota, o której dominikanin Jacek Bocheński napisał: „Już dawniej słyszałem o ubóstwie Niepokalanowa, ale muszę przyznać, że to zupełne ogołocenie celi sypialnej i pracowni kierownika całego dzieła wywarło na mnie silne wrażenie”.

Wybierając się do Niepokalanowa warto zdać sobie sprawę, że cela ta nie jest zwykłą izbą pamięci po znanej osobie, to nie jest muzeum, to relikwia.

Również w niedzielę 18 lutego warto nawiedzić Niepokalanów. Tego dnia będzie tam gościł Związek Gmin Kolbiańskich. W programie znajdą się: Eucharystia sprawowana o 10.00, złożenie kwiatów przy pomniku św. Maksymiliana, około 11.30 w sali św. Bonawentury odbędzie się oratorium maryjno-kolbiańskie pod dyrekcją o. Andrzeja Sąsiadka. O 14.00 w sali św. Bonawentury zostanie wyświetlony film: „Proroctwo”, ukazujący rolę, jaką Chrystus wyznaczył dla Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama