W Niedzielę Palmową na Starym Rynku w Łowiczu obchodzono XXXIII Światowy Dzień Młodzieży. Nie tylko młodzi z diecezji przybyli na spotkanie z biskupem.
Jak co roku przed liturgią Niedzieli Palmowej odbył się festiwal młodych. Wspólnota z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu wraz z ks. Jackiem Zielińskim, diecezjalnym duszpasterzem młodzieży, przygotowali animacje, by wspólnie śpiewem i tańcem wychwalać Pana. Ze sceny padły również słowa świadectwa s. Agnieszki, pasjonistki z Kutna, kleryka Mateusza i Oli. Po raz pierwszy, podczas spotkania odbył się quiz wielkopostny. Pytania nie były trudne, a za dobre odpowiedzi organizatorzy przyznawali nagrody - kubki z hasłem: "Bóg jest dobry cały czas!".
Po zawiązaniu wspólnoty do wszystkich zgromadzonych przybył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba, żeby rozpocząć liturgię Niedzieli Palmowej i poświęcić wykonane palmy, a tych nie brakowało. Jak co roku uczniowie szkół i parafianie nie zawiedli i przygotowali okazałe palmy, które wzięły udział w konkursie przeprowadzonym po Mszy św.
- Gdybyśmy chcieli jednym słowem określić nasze spotkanie byłaby to "radość", bo przecież z wysłuchanego przed chwilą fragmentu mówiącego o wjeździe Jezusa do Jerozolimy wypływa radość. Cieszą się wszyscy, cieszy się także osiołek, bo czuł się potrzebny Jezusowi, cieszy się palma, bo po niej kroczy Jezus, cieszą się ludzie, bo oto pośród nich idzie On - mówił ordynariusz diecezji. - Jednak w pobliżu miasta obradują ci, którzy się nie cieszą, którzy spiskują, jak zgładzić Jezusa. Dwa światy - jeden radości i pokoju, drugi pełen nienawiści i zdrady. My dziś na rynku tworzymy ten świat radości - dodał biskup.
Po rozpoczęciu liturgii na rynku, wszyscy udali się do katedry łowickiej, żeby dalej uczestniczyć w Eucharystii, podczas której, czytana z podziałem na role męka Pańska, miała oprawę muzyczną i efekty dźwiękowe. Inscenizację opracował bp Józef Zawitkowski.
W konkursie palm I miejsce zajęli gimnazjaliści ze szkoły w Popowie, którzy wykonali 17-metrową patriotyczną palmę - przystrojoną w białe i czerwone kwiaty z dużym orłem i kroplami krwi, symbolizującymi krew wylaną przez Polaków w walce o niepodległość oraz krew Jezusa, który umarł na krzyżu, aby zbawić świat. II miejsce w konkursie przypadło parafii pw. św. Mikołaja w Słupi, a III - parafii pw. św. Wojciecha w Makowie.