Na ścianie Szkoły Podstawowej w Mszczonowie powstał mural. Przedstawia ppłk. Wincentego Wnuka, dowódcę 31 pułku Strzelców Kaniowskich, oraz jego żołnierzy.
Mural na mszczonowskiej podstawówce nie jest jednak jedynym, który powstał w ostatnim czasie w Mszczonowie. R. Roskowiński prowadził też trzydniowe warsztaty z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Mszczonowie. - Podczas zajęć uczyli się doboru odpowiednich zdjęć, wykonywania szablonów i samego malowania - wyjaśnia Mariola Mońko, dyrektor mszczonowskiego liceum.
Efektem prac jest malunek, który powstał na ścianie LO. Rękę do jego powstania, dosłownie, przyłożył także poseł Małecki. Autorami większości elementów są licealiści.
Odsłonięcie muralu na budynku podstawówki zwieńczyło obchody 79. rocznicy bitwy mszczonowskiej - zwycięskiego starcia polskich żołnierzy w kampanii wrześniowej. 11 września 1939 r. Strzelcy Kaniowscy brawurowym nocnym atakiem odbili miasto, zajęte wcześniej przez Niemców.
Hitlerowcy po ponownym wkroczeniu do miasta zemścili się okrutnie. Między innymi rozstrzelali pod murem kościelnym: proboszcza ks. Józefa Wierzejskiego, burmistrza Aleksandra Tańskiego oraz miejscowego lekarza Stanisława Zarachowicza.
Centrum obchodów rocznicowych była Msza św. w kościele św. Jana Chrzciciela, którą sprawował w niedzielę 16 września ks. Tadeusz Przybylski, dziekan mszczonowski. Po Eucharystii członkowie GRH "Strzelcy" 31 pSK wraz z harcerzami udali się do grobu, gdzie spoczywają ciała trzech rozstrzelanych mszczonowskich zakładników.
Na przykościelnych błoniach rekonstruktorzy zorganizowali piknik z torem przeszkód dla młodzieży, strzelnicą, wojskową grochówką oraz kiełbaskami z ogniska. Rocznicową niedzielę zakończyli harcerze, którzy poprowadzili nastrojową wieczornicę.
Natomiast w nocy z soboty na niedzielę z lasów okalających Puszczę Mariańską wyruszył Nocny Rajd Śladami Kaniowszczyków. To doroczne wydarzenie na stałe wpisało się w obchody rocznicowe. Ponadto rekonstruktorzy uporządkowali w Gnojnie leśną mogiłę nieznanego polskiego żołnierza, który we wrześniu 1939 r. w tym miejscu oddał życie za ojczyznę.