Nowy numer 22/2020 Archiwum

Bierzmowanie w Zakładzie Karnym w Łowiczu

W więziennej kaplicy Zakładu Karnego w Łowiczu dwóch skazanych przyjęło sakrament bierzmowania. Za patronów wybrali sobie świętych: Roberta i Jakuba. Uroczystości przewodniczył bp Wojciech Osial.

Mszę św. z biskupem pomocniczym diecezji łowickiej koncelebrował ks. Robert Kwatek, proboszcz parafii katedralnej w Łowiczu. W Eucharystii uczestniczyli także inni osadzeni.

Bierzmowani od kilku miesięcy uczestniczyli w przygotowaniach do przyjęcia sakramentu w ramach katechez prowadzonych przez kapelana tutejszej jednostki, ks. Bogdana Skórę.

- Jeśli się ma więź z Bogiem, a sakrament bierzmowania tę więź zacieśnia, to czyni On w życiu każdego z nas rzeczy wielkie. Każdy ma szansę tego doświadczyć, niezależnie gdzie się jest, nawet będąc tu, w zakładzie karnym. Pan Bóg chce wchodzić w życie każdego z was po to, żeby pokazać inne, lepsze życie. Że dotychczasowe można zmienić, ułożyć inaczej. Tylko trzeba tego chcieć - mówił bp Osial.

Jak twierdzą bierzmowani, był to ich świadomy wybór, a duszpasterska praca kapelana z tutejszej jednostki skłoniła ich do przemyśleń i refleksji, a tym samym do pojednania się z Bogiem.

W uroczystości wzięli udział także inni skazani   W uroczystości wzięli udział także inni skazani
Por. Robert Stępniewski

Osoby pozbawione wolności, pomimo że są niekiedy sprawcami poważnych przestępstw i wymagają pomocy wychowawcy oraz psychologa, zgłaszają także potrzebę pomocy duchowej. Spotkania z osobami duchownymi w zakładzie karnym to szczególny rodzaj kontaktu oparty na rachunku sumienia, żalu za popełnione przestępstwa. To też próba naprawienia popełnionego zła.

Obecnie w Zakładzie Karnym w Łowiczu opiekę duszpasterską i posługi religijne prowadzą trzy Kościoły i związki wyznaniowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama