GN 3/2021 Archiwum

Odpowiedź łowickiej kurii na zarzuty Fundacji "Nie lękajcie się"

Raport zawiera informacje niezgodne z faktami, niepełne i tym samym krzywdzące - podkreśla łowicka kuria.

Łowicka kuria 7 marca odniosła się do zarzutów z raportu Fundacji "Nie lękajcie się".

Komunikat Kurii Diecezjalnej Łowickiej:

W „Raporcie nt. naruszeń prawa świeckiego lub kanonicznego w działaniach polskich biskupów w kontekście księży sprawców przemocy seksualnej wobec dzieci i osób zależnych” z dnia 19 lutego 2019 roku przygotowanym przez Fundację „Nie Lękajcie Się”, na stronach 17 i 18, pojawiły się informacje dotyczące postępowania Księży Biskupów Andrzeja Dziuby i Alojzego Orszulika wobec Księdza Wincentego Pawłowicza.

Raport zawiera informacje niezgodne z faktami, niepełne i tym samym krzywdzące. Wprowadzają one chaos i czynią dużą krzywdę Kościołowi. Nie jest prawdą, że Biskupi nie poinformowali Stolicy Apostolskiej o sprawie Księdza Pawłowicza. Podano również błędne informacje co do wyroku sądu cywilnego wobec Księdza W. Pawłowicza. Nie przedstawiono również wszystkich działań, jakie Biskupi podejmowali wobec Księdza W. Pawłowicza. Są one ważne dla zrozumienia całości sprawy, zgodne z postanowieniami sądu cywilnego.

Zauważa się także, że podane w Raporcie informacje nie są potwierdzone żadnymi dokumentami, lecz pochodzą z mediów.

Wreszcie informuje się, że w Diecezji Łowickiej nie ma tolerancji dla grzechu pedofilii. Prosimy o modlitwę za ofiary tego grzechu i o ducha nawrócenia dla ich sprawców.

ks. dr Stanisław Plichta
Kanclerz Kurii

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama