Nowy numer 03/2020 Archiwum

Łowicz. Powstanie klasa o profilu cyberbezpieczeństwo

W Łowiczu od 1 września licealiści uczyć się będą, jak bronić się przed cyberagresją, której skala przewyższa nawet "tradycyjną".

Ministerstwo Obrony Narodowej, Politechnika Łódzka, Polska Grupa Zbrojeniowa i Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu zawarły porozumienie w sprawie uruchomienia  pilotażowego programu nauczania w zakresie cyberbezpieczeństwa. Porozumienie podpisali: sekretarz stanu w MON Tomasz Zdzikot, rektor Politechniki Łódzkiej prof. dr hab. inż. Sławomir Wiaka, wiceprezes zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej Sebastian Chwałek oraz starosta łowicki Marcin Kosiorek.

Ministerstwo chce, aby docelowo w każdym województwie funkcjonowała przynajmniej jedna klasa partnerska programu „CYBER.MIL z klasą” o profilu cyberbezpieczeństwo – o czym czytamy na stronach MON.

Resort obrony zobowiązał się do udzielania wsparcia merytorycznego i eksperckiego. Ministerstwo będzie wspierało szkołę w organizacji praktyk dla uczniów. Po stronie Politechniki Łódzkiej będzie zapewnienie nadzoru merytorycznego nad realizacją programu nauczania, który przygotuje powiat wraz z rozszerzeniem przedmiotów z zakresu matematyki i informatyki oraz zapewni kadrę naukowo-dydaktyczną. Oprócz utworzenia klas współpraca obejmuje także przygotowanie kadry pedagogicznej, udostępnianie specjalistycznych pracowni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama