Nowy numer 47/2023 Archiwum

Rawa Mazowiecka: Droga Krzyżowa z ordynariuszem

W piątek 22 marca z kapłanami, siostrami zakonnymi i wiernymi z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP modlił się podczas Drogi Krzyżowej bp Andrzej F. Dziuba wraz ze swoim sekretarzem, ks. Andrzejem Sylwanowiczem.

Podczas nabożeństwa ordynariusz podkreślał, że dobry Pasterz, którego kojarzymy z łagodnością, dobrocią i troską o owce, jest również tym, który cierpi. – On jest ciągle dobrym pasterzem, który zamiast owcy niesie na swoich ramionach krzyż. Na jego ramionach są nasze grzechy. On je niesie dla naszego zbawienia – mówił bp Andrzej F. Dziuba. Biskup przed kolejnymi rozważaniami poświęcił odrestaurowane stacje Drogi Krzyżowej nabyte z zamkniętego kościoła w Niemczech.

Każda z 14 scen otrzymała nowe ramy pasujące do wystroju świątyni. – Pomyślcie, one zostały skazane w kościele w Niemczech na zniszczenie. A u nas, mam nadzieję, dzięki remontowi będą mogły żyć i przybliżać nam mękę Jezusa. Doceńmy to – mówił ks. B. Karp, proboszcz parafii. W podziękowaniu za obecność i wspólną modlitwę ksiądz biskup otrzymał paschał wykonany z pszczelego wosku, który ofiarowali małżonkowie Marianna i Adam Babisowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy