W uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzono 27. rocznicę powstania diecezji łowickiej. Mszy św. w łowickiej katedrze przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba.
Wraz z ordynariuszem diecezji modlili się biskupi Wojciech Osial i Józef Zawitkowski, a także kapłani diecezji i klerycy WSD w Łowiczu. Homilię wygłosił bp Osial. - Modne są diety, programy profilaktyczne, jak wzmocnić kondycję, zadbać o ciało, formę. W tym wszystkim dusza zostaje zepchnięta na drugi plan. Dziś w szkole nie bierze się pod uwagę redukcji godzin np. wychowania fizycznego, natomiast dotyka się spraw religii, a to ewidentnie brak troski o duszę. Dzisiejsze święto woła do nas, abyśmy zastanowili się, po co Pan Bóg zapowiada przyjście Syna Bożego. To jest wezwanie do ratowania naszej duszy, do tego aby się nawracać, umierać z Chrystusem. Najpiękniejsze świętowanie rocznicy naszej diecezji będzie wtedy, gdy zaczniemy od siebie. Bóg jest obecny w naszej diecezji, działa w niej. Najpierw jednak działa w nas. Patrzmy na krzyż i miłość Pana Boga i wcielajmy tajemnicę zwiastowania w nasze życie - mówił bp Wojciech.
Księża zgromadzeni na Eucharystii, prócz dziękczynienia za 27 lat istnienia diecezji, zanosili również modlitwy w intencji zmarłego miesiąc temu pierwszego biskupa łowickiego Alojzego Orszulika.
Papież św. Jan Paweł II bullą "Totus Tuus Poloniae populus" w ramach reformy administracyjnej Kościoła katolickiego w Polsce utworzył - wśród 13 nowo powołanych - diecezję łowicką. W jej skład, obok dawnego Księstwa Łowickiego, weszły ziemia sochaczewska, ziemia rawska i ziemia kutnowska. Stolicą diecezji został Łowicz, miasto związane z Kościołem szczególnie poprzez fakt rezydowania w nim przez kilkaset lat arcybiskupów gnieźnieńskich - prymasów Polski. Patronami diecezji zostali bł. Honorat Koźmiński i św. Wiktoria.
Po Eucharystii zgromadzeni świętowali rocznicę diecezji w jej sercu - Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu.