Nowy numer 48/2023 Archiwum

Rekolekcje wielkopostne w Żyrardowie

W parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie zakończyły się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Nauki poprowadziła wspólnota ewangelizacyjna "Młodzi - Młodym" oraz dziennikarze "Gościa Łowickiego".

W żyrardowskiej parafii głoszących było wielu, bowiem do parafii należy kilka szkół podstawowych i średnich. By dopasować tematy, treści i sposób przekazu uczniowie zostali podzieleni na grupy. Młodzież, która w większości przygotowuje się do sakramentu bierzmowania, a także uczniowie klas VIII i III gimnazjum oraz licealiści spotkali się w hali sportowej z grupą ewangelizacyjną "Młodzi - Młodym".

– Nie jest łatwo mówić o Bogu do grupy niemal 300 nastolatków, ale wierzymy, że był to naprawdę dobry czas, który zaowocuje w ich życiu. Bóg jest Miłością i chce każdego człowieka obdarzać Sobą, oby nigdy o tym nie zapomnieli – mówi Ewa Dobrowolska, lider wspólnoty.

Młodzi z zainteresowaniem słuchali świadectw, konferencji o Miłości Bożej, grzechu, nawróceniu, odejściach i powrotach. Z zaangażowaniem uwielbiali pieśnią Chrystusa i szukali odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące wiary.

Ekipa "Młodzi - Młodym" poprowadziła rekolekcje dla młodzieży.   Ekipa "Młodzi - Młodym" poprowadziła rekolekcje dla młodzieży.
Archiwum "Młodzi - Młodym"

Dzieci ze szkół podstawowych spotykały się na rekolekcjach z dziennikarzami „Gościa Łowickiego”. Przez trzy dni odkrywaliśmy wspolnie jak wieloma łaskami obdarza nas Bóg Ojciec. Sprawdzaliśmy to za pomocą eksperymentów, porównań i scenek, które odgrywaliśmy razem z uczestnikami rekolekcji. Każdy dzień rozpoczynaliśmy modlitwą i piosenkami, które szybko stały się hitami rekolekcji. Uczniowie jeszcze po zakończeniu spotkania mieli ogromną ochotę, by dalej uwielbiać pieśnią Jezusa.

W trakcie rekolekcji nie zabrakło niecodziennych gości. Wśród "przybyłych" pojawił się anioł, diabeł, Mojżesz, syn marnotrawny... Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w rekolekcjach. Swoją aktywnością i pomysłowością zaskoczyły nas nie jeden raz. W odgrywanej scenie przypowieści o synu marnotrawnym z radością patrzyłyśmy jak Grzesiek - uczestnik rekolekcji, oddaje swoją kanapkę synowi, którzy roztrwonił majątek.

Każdego dnia dzieci otrzymywały także konkretne zadania i przedmiot, który miał pomóc w ich wykonaniu. Konferencje, scenki i eksperymenty, w których uczestnicy poznawali Miłosierdzie Boże, przygotowały ich do wielkiej uczty – Eucharystii. Wiele osób skorzystało z sakramentu pokuty i pojednania, a wszyscy obiecali, że po przeżytych rekolekcjach świadomie będą przychodzić i przeżywać Mszę św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy