Pierwszy raz na Zamku Kazimierza Wielkiego odbyły się obrady Kapituły Generalnej Rycerstwa Polskiego. Organizatorami zjazdu byli odtwórcy z Kasztelanii Inowłodzkiej.
Było to spotkanie grup rekonstrukcji historycznej oraz bractw rycerskich tworzących Kapitułę Rycerstwa Polskiego, a także grup działających poza nią (w tym wczesno- i późnośredniowieczne bractwa, husarzy, szlachta siedemnastowieczna). Celem spotkania był wybór członków Konwentu Kapituły oraz omówienie bieżących spraw związanych z jej funkcjonowaniem oraz tworzących ją grup. Podczas obrad Drużyna Kasztelanii Inowłodzkiej została włączona do zacnego grona bractw kapitulnych. Odbyło się także pasowanie na rycerza. Randia Filutowska, kasztelanowa zamku w Inowłodzu została namiestnikiem dzielnicy mazowieckiej. W obradach uczestniczyło ponad 30 Bractw Rycerskich z całej Polski. Uczestnicy obrad przeszli w pochodzie i uczestniczyli we Mszy św. w kościele św. Michała Archanioła.
Uroczysty pochód poprowadził kasztelan inowłodzki.Kapituła Rycerstwa Polskiego (KRP) jest organizacją zrzeszającą stowarzyszenia, popularnie zwane bractwami rycerskimi. Od czasu powstania pozostaje ona największą polską organizacją zrzeszającą grupy i osoby zajmujące się rekonstrukcją historyczną. Powołana została do życia w wyniku kilkuletnich prac przygotowawczych, na tzw. II Kapitule Generalnej w Gdańsku, w Dworze Artusa, która odbyła się 26 i 27 kwietnia 1997 r. „Celem powołania tej organizacji miała być koordynacja działań organizacji rycerskich w kraju, stworzenie jednolitego prawa, które ułatwić miało współpracę i utwierdzić ruch rycerski na drodze rozwoju opartego o źródła historyczne.”
Główną siedzibą KRP jest zamek w Gniewie, gdzie znajduje się Sala Rycerska, w której przedstawiona jest historia Kapituły. Złota Księga – zbiór praw, zawierający również spis członków Konwentu oraz wyróżniających się rycerzy i dam, znajduje się na Zamku Chojnik. Symbol cnót rycerskich – Złoty Graal, przechowywany jest na zamku w Bolkowie.