Nowy numer 03/2020 Archiwum

Droga Krzyżowa ulicami Rawy i Żyrardowa

W miastach diecezji nie tylko w świątyniach, ale także na ulicach odprawiane są Drogi Krzyżowe.

Po raz kolejny w tygodniu rekolekcyjnym wierni z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami miasta.

Nabożeństwo rozważające mękę Pańską rozpoczęło się po Mszy św. koncelebrowanej, której przewodniczyli ks. Bogumił Karp, proboszcz, i ks. Artur Stań.

Tegoroczną Drogę Krzyżową poprowadził ks. Jakub Świerczyński wspierany przez kapłanów. Podczas kolejnych stacji często nawiązywano do wizji błogosławionej mistyczki i stygmatyczki Anny Katarzyny Emmerich. Nie brakowało też pytań dotykających wiary.

Droga Krzyżowa miała charakter ekumeniczny. Uczestniczyła w niej wraz ze swoimi wiernymi diakon Halina Radacz z Kościoła ewangelicko-augsburskiego. Nie zabrakło także włodarzy miasta.

W tym roku krzyż na ramionach ponieśli: kapłani, Rycerze Kolumba, Anonimowi Alkoholicy, młodzież, siostry nazaretanki i Krwi Chrystusa, przedstawiciele Odnowy w Duchu Świętym, parafialne zespoły muzyczne oraz chór, przedstawiciele Kościoła ewangelickiego, koła różańcowe, przedstawiciele władz samorządowych i radni, ministranci i lektorzy, nauczyciele, skauci oraz strażacy OSP.

Droga Krzyżowa ulicami miasta odbyła się także w Żyrardowie. Nabożeństwu przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. Uczestniczyły w niej władze miasta i tłum wiernych.

– To jest dla mnie piękna rzeczywistość. Ja już ulicami Żyrardowa szedłem w orszaku Trzech Króli. Panowała tam inna atmosfera, ale to też była manifestacja wiary – mówi bp Andrzej F. Dziuba.

– Teraz w znaku Drogi Krzyżowej koncentrujemy się na najważniejszych tajemnicach wiary, na cierpieniu Jezusa Chrystusa, na Jego miłości, które doprowadzają do prawdy zmartwychwstania, do zwycięstwa, do jeszcze większej radości. Wydaje mi się to bardzo ważne, aby wiara mogła być obecna w codzienności, a więc także na ulicy. Droga Krzyżowa jest ciągle i zawsze. Każdy człowiek ma swoją stację życia – dodał biskup.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama