Nowy numer 22/2020 Archiwum

XV Diecezjalne Czuwanie Młodzieży w Intencji Powołań

W sobotę 11 maja w kościele pw. św. Jakuba w Skierniewicach odbędzie się jubileuszowe czuwanie młodzieżowe w intencji powołań. Modlitwie będzie przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba.

W różnych parafiach diecezji łowickiej w sobotę poprzedzającą Niedzielę Dobrego Pasterza młodzież diecezji, kapłani i siostry zakonne gromadzą się, aby wspólnie prosić o dar nowych i świętych powołań do służby w Kościele. Tym razem spotkanie odbędzie się 11 maja o 19.00 w Skierniewicach, w parafii św. Jakuba.

Hasło towarzyszące modlitwie brzmi: „Pójdźcie za Mną!”. – Organizując czuwanie, nie myślimy o tym, by było ono kolejnym show dla młodzieży. Chodzi o to, by był to moment zastanowienia się nad swoim życiem, nad planami, marzeniami, lękami i możliwością skonfrontowania ich z planami Boga. Młodzież potrzebuje ciszy, bo w ciszy mówi Bóg. Dzisiaj brakuje także świadków, którzy pomogą im rozeznać wolę Bożą i zachwycić się nią – mówi s. Alicja Świerczek, apostolinka.

Na czuwanie gorąco zapraszają także przełożeni WSD w Łowiczu, którzy współorganizują spotkanie. – W dzisiejszym świecie bardzo trudno młodym ludziom rozeznać powołanie, a potem wiernie na drodze powołania trwać. Łatwo jest angażować się w jakieś akcje, ale bardzo trudno podjąć zobowiązanie na całe życie – mówi ks. Piotr Kaczmarek, rektor WSD w Łowiczu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama