Nowy numer 32/2020 Archiwum

Nasz kleryk wśród zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego

Już po raz 12. Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II było organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Alumnów.

W tym roku przedmiotem przygotowań były starotestamentowe Księgi Tobiasza i Judyty, razem z przypisami i biblijnymi komentarzami. W etapie ogólnopolskim pytania dodatkowo obejmowały lekturę biblijną C.M. Martiniego „Spotkania z Biblią”. O zwycięstwo rywalizowało 48 alumnów z 47 seminariów. Za udział w ścisłym finale etapu ogólnopolskiego przewidziano nagrody. I i II była pielgrzymka do Ziemi Świętej. Klerycy, którzy zajęli miejsca od III do X, otrzymali nagrody książkowe i pieniężne. Dodatkową – dla grupy finalistów – była możliwość uczestnictwa w tygodniowych warsztatach biblijnych w Bieszczadach, prowadzonych przez pracowników naukowo-dydaktycznych Instytutu Nauk Biblijnych KUL oraz innych ośrodków biblijnych.

Diecezję łowicką reprezentował Piotr Mordzak, który zajął III miejsce. – Do wystartowania w konkursie zachęcił mnie ks. Jarosław Łękarski, wicerektor naszego seminarium, a później w przygotowaniu pomógł mi ks. Mariusz Szmajdziński – mówi. Kleryk nie ukrywa, że nauka była dla niego przyjemnością, bo bardzo lubi sięgać po Biblię. – Od dzieciństwa razem z rodzicami byłem we wspólnocie Przymierza Rodzin „Mamre”. Jej moderatorem jest biblista ks. Włodzimierz Cyran. Dzięki niemu Biblia stała się moją pasją – opowiada alumn. Mówiąc o konkursie, kl. Piotr podkreśla, że poza satysfakcją z zajętego miejsca wiele radości dało mu także spotkanie z innymi klerykami.


Więcej w papierowym wydaniu "Gościa Łowickiego" nr 20 na 19 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama