Nowy numer 22/2020 Archiwum

Rekolekcje dla opiekunów osób chorych na Alzheimera

Pracownicy i wolontariusze placówki opiekuńczej Dom na Zdrowiu oraz Łódzkie Towarzystwo Alzheimerowskie organizują rekolekcje dla opiekunów osób chorych na Alzheimera. Warsztaty, modlitwa, rozmowy ze specjalistami odbędą się w sanktuarium Świętości Życia w Łodzi.

W ostatni weekend miesiąca (28 i 29 września) w Łodzi organizowane są rekolekcje dla opiekunów osób chorych na Alzheimera. – Pomysł na zorganizowanie takich rekolekcji powstał w dziennym domu opieki Dom na Zdrowiu podczas spotkań z rodzinami osób chorujących na Alzheimera. Widząc ich walkę, postanowiliśmy przyjść z pomocą. Chcieliśmy spojrzeć na ten trudny czas opieki nad chorym oczami wiary i poprowadzić do spotkania z Bogiem, który daje siły – mówi Joanna Lerka, jedna z organizatorek.

Dwudniowe rekolekcje pod hasłem: „Wszystko mogę Tym, Który mnie umacnia” to czas modlitwy, warsztatów, porad psychologa, doświadczonych opiekunów, terapeutów oraz kapłana. Organizatorzy przybliżą uczestnikom specyfikę choroby Alzheimera, podpowiedzą, jak chronić siebie w trudnym czasie opieki oraz jak ułatwić życie sobie i osobie chorej.

Duszpasterską opiekę nad rekolekcjami obejmie ks. Marek Borowski SAC, proboszcz sanktuarium. Na rekolekcje zaproszeni są opiekunowie o różnym stopniu doświadczenia opieki nad chorymi – ci, którzy rozpoczynają opiekę, jak i wieloletni opiekunowie.

Na rekolekcje można zapisać się za pomocą e-maila: dlaopiekunow@yahoo.com.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.domnazdrowiu.pl/reko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama