Nowy numer 09/2020 Archiwum

Ksiądz w dom, Bóg w dom?

Czy wizyta duszpasterska to wciąż wyczekiwany moment, wiążący się z błogosławieństwem domu i mieszkańców, czy już tylko podtrzymywanie tradycji na siłę?

W wielu parafiach diecezji wizyta duszpasterska rodzin dobiegła końca. W niektórych zaś wciąż trwa ze względu na mniejszą liczbę kapłanów posługujących w parafii lub potrzebę rozmów z wiernymi. Jak co roku kolęda nie przeszła bez echa w środkach społecznego przekazu. Portale społecznościowe i lokalne media już miesiąc wcześniej podsycają plotki, przytaczają sytuacje z poprzednich lat, które mają na celu ośmieszyć wizytacje, zniechęcić do przyjmowania księży po kolędzie.

Dostępne jest 5% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama