W sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu odbyła się Droga Krzyżowa Narodu Polskiego. Wierni modlili się w intencji ojczyzny, Solidarności i wszystkich Polaków.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., odprawioną przez kustosza sanktuarium ks. Piotra Kalisiaka, który przypomniał, że sanktuarium maryjne w Głogowcu to też miejsce, gdzie od lat kultywowane są wartości patriotyczne, miejsce, w którym szczególnie się wspomina i pamięta o Solidarności lat 80. ubiegłego wieku.
- W latach 80., z inicjatywy ugrupowań solidarnościowych z całej Polski, w Głogowcu powstała Droga Krzyżowa Cierpiącego Narodu Polskiego - mówi ks. Kalisiak. - Tutaj też w 1983 r. Mszę św. celebrował bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Regiony Solidarności z całej Polski przyjeżdżały do Głogowca modlić się w intencji ojczyzny - wspomina kustosz sanktuarium.
W Głogowcu zgromadzili się przedstawiciele poszczególnych związków, wspólnot.Po Mszy św. uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty przy zbiorowej mogile powstańców styczniowych, zatrzymali się również przy ołtarzu polowym, przy którym Mszę św. odprawił bł. ks. Popiełuszko. Potem wierni przeszli, rozważając poszczególne stacje Drogi Krzyżowej, a te w Głogowcu przywołują - oprócz męki Pańskiej - również ważne wydarzenia z historii ojczyzny, takie jak rozbiory Polski czy uchwalenie Konstytucji 3 Maja.
W Drodze Krzyżowej udział wzięli przedstawiciele władz państwowych i wojewódzkich, obecni byli posłowie, senatorowie oraz przedstawiciele władz samorządowych. Licznie przybyły również delegacje Solidarności z pocztami sztandarowymi, m.in. z Płocka, Kutna, Zduńskiej Woli, Łasku, Sieradza, Łowicza i Skierniewic.