Nowy numer 2/2021 Archiwum

Łódzkie. 9 szpitali w stanie wyższej gotowości

W związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa COVID-19 wojewoda łódzki Tobiasz Adam Bocheński postawił w stan wyższej gotowości 9 szpitali w województwie łódzkim.

Podjęta decyzja pomoże skuteczne działać w przypadku pojawienia się koronawirusa. Podwyższenie gotowości szpitali wiąże się z wdrażaniem procedur mających przygotować je do sytuacji nieprzewidywalnych. We wskazanych przez wojewodę szpitalach przyjmowane będą osoby znajdujące się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Poszerzona zostanie też baza łóżkowa. Ponadto personel medyczny będzie w stałej gotowości do udzielania świadczeń zdrowotnych. Wdrażając procedury, szpitale sprawdzają, jakie jest ich zabezpieczenie personalne, ale także jakie jest ich zabezpieczenie w leki, środki medyczne i diagnostyczne.

W diecezji łowickiej stan podwyższonej gotowości dotyczy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach i Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Sp. z o.o. Stan podwyższonej gotowości - poza wspomnianymi szpitalami w Kutnie i Skierniewicach - dotyczy także: Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. W. Biegańskiego w Łodzi, Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie, Szpitala Powiatowego w Radomsku, Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o., Wojewódzkiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi, Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa kard. S. Wyszyńskiego w Sieradzu i Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Jak zapewnia Ministerstwo Zdrowia, do tej pory w Polsce potwierdzono jeden przypadek koronawirusa. Pacjent z województwa lubuskiego hospitalizowany jest w Zielonej Górze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama