Nowy numer 21/2020 Archiwum

Polecenie wojewody łódzkiego dla dyrektorów szkół

Łódzki kurator oświaty, zgodnie z poleceniem wojewody, zobowiązał dyrektorów wszystkich szkół i placówek oświatowych, by nie organizowali żadnych wyjazdów, wycieczek i zbiorowych wyjść uczniów.

W komunikacie czytamy: "W związku z zagrożeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa informuję, że Wojewoda Łódzki wydał polecenie nieorganizowania wycieczek i wyjazdów uczniów i dzieci oraz nieprzyjmowania w charakterze gości grup uczniów i dzieci z innych szkół, placówek". Polecenie dotyczy również nieorganizowania zbiorowych wyjść uczniów do kin, teatrów, muzeów itp. oraz nieorganizowaia wydarzeń na terenie szkół i placówek, takich jak akademie, apele, koncerty, konkursy i rekolekcje. Polecenie obowiązuje do odwołania.

Póki co, większość szkół i przedszkoli pracuje normalnie. Samorządy lokalne nie wykluczają jednak możliwości zamknięcia placówek. We wtorek 10 marca decyzję o czasowym zamknięciu szkół podjął wójt Maciej Śliwerski. - Obowiązuje ona od 12 do 27 marca. Nie mieliśmy jeszcze przypadku zakażenia, ale w obawie przed sytuacją epidemiologiczną profilaktycznie wójt podjął taką decyzję - powiedział dla "Głosu Żyrardowa" Sławomir Kamiński z Urzędu Gminy w Jaktorowie.

Zajęcia dydaktyczne nie odbędą się także 11 marca w Szkole Podstawowej w Bedlnie. Pozostającym w domach dzieciom opiekę mają zapewnić rodzice.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama