Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ewakuacja szpitala w Nowym Mieście

Trwa ewakuacja chorych ze szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. U personelu i kolejnych pacjentów placówki potwierdzono zarażenie koronawirusem.

Trwa ewakuacja chorych ze szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. U personelu i kolejnych pacjentów placówki potwierdzono zarażenie koronawirusem.

Obecnie trwa ewakuacja chorych. Część pacjentów jest transportowana do szpitala MSWiA w Warszawie. Pacjenci, którzy nie wymagają leczenia szpitalnego, są przewożeni do domu - poinformował PAP w sobotę starosta grójecki Krzysztof Ambroziak.

Jak mówił starosta - w piątek wieczorem służby epidemiologiczne otrzymały potwierdzenie o siedmiu zarażonych pacjentach. Wcześniej potwierdzono zarażenie kilkunastu osób z personelu. - Od rana w sobotę spływają kolejne wyniki, które potwierdzają, że jest coraz więcej zarażonych osób ze szpitala w Nowym Mieście, a także w Grójcu. Dokładna liczna zarażonych nie jest znana. Wszyscy pacjenci powinni opuścić szpital w Nowym Mieście do godz. 15 - powiedział Ambroziak.

W ewakuacji pomagają żołnierze WOT. Po zakończonej ewakuacji dezynfekcją pomieszczeń szpitalnych ma przeprowadzić specjalistyczna firma.

Jakie będą dalsze losy placówki jeszcze nie wiadomo. Jak podkreślił starosta. - Wojewoda mazowiecki nie zgadza się na zawieszenie działalności szpitala w Nowym Mieście. Mają być do niej oddelegowani lekarze i pielęgniarki z innych placówek - powiedział K. Ambroziak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama