Nowy numer 44/2020 Archiwum

[AKTUALIZACJA 25.03] Stan zarażonych w diecezji łowickiej

Każdego dnia w miejscowościach diecezji przybywa chorych na koronawirusa COVID-19. Drastycznie wzrasta także liczba osób objętych kwarantanną.

 W środę 25 marca potwierdzono kolejne przypadki zarażenia koronawirusem COVID-19. 3 osoby w Jaktorowie (pow. grodziski), 9 w powiecie łowickim.

Obecnie na terenie diecezji łowickiej przebywa 191 osób objętych nadzorem epidemiologicznym Państwowych Powiatowych Inspekcji Sanitarnych - 53 w Kutnie, 37 w Łęczycy, 25 w Łowiczu, 54 w Rawie Mazowieckiej, 22 w Skierniewicach. 920 osób przebywa w kwarantannie domowej kontrolowanej przez służby porządkowe.


Z dnia na dzień w diecezji łowickiej przybywa osób zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2. 21 marca starosta łowicki Marcin Kosiorek poinformował, że w powiecie łowickim 7 osób otrzymało pozytywny wynik tekstu i będzie objęte leczeniem, zaś 120 przebywa na kwarantannie.

Odnotowano także drugi przypadek choroby w powiecie rawskim. Pierwszy w gminie Głowno, o którym poinformował Dominik Gabrysiak, wicestarosta zgierski.

Włodarze miast i gmin, starostowie i wojewodowie apelują, by bezwzględnie na czas stanu epidemii w Polsce zostać w domu, nie przebywać w skupiskach ludzi i zgłaszać objawy zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 telefonicznie na numer alarmowy.

W niedzielę 22 marca poinformowano także o dwóch zarażonych osobach w gminie Łyszkowice. Na wyniki testów czekają także mieszkańcy z powiatu kutnowskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama