GN 43/2020 Archiwum

Złaków Kościelny. Sanepid poszukuje uczestników kursu przedmałżeńskiego

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łowiczu poszukuje osób, które 15 marca brały udział w kursie przedmałżeńskim w parafii Wszystkich Świętych w Złakowie Kościelnym.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łowiczu pilnie poszukuje osób, które uczestniczyły w parafii w naukach. Uczestnicy proszeni są o telefoniczny kontakt z sanepidem: (46) 837 64 94 i (46) 837 35 00 lub pod całodobowym numerem alarmowym: 604 691 091.

W niedzielę 15 marca w parafii odbyło się jedno z ostatnich spotkań kursu przedmałżeńskiego. W kursie uczestniczyły 24 osoby. - Na niedzielne spotkanie przybyła tylko część kursantów. Niestety, do niektórych par nie mam kontaktu. Po otrzymaniu z sanepidu informacji o tym, że istnieje podejrzenie, iż podczas nauk mieliśmy kontakt z osobą zarażoną, listę z imionami i nazwiskami wszystkich kursantów przekazałem do sanepidu - wyjaśnia ks. Piotr Jankowski, proboszcz. Do poniedziałku kapłan został objęty kwarantanną domową. W związku z tym duchowny nie będzie odprawiał Mszy św. ani nabożeństw. Jedynie w niedzielę Msze św. o godz. 8, 10, 12 odprawi ksiądz spoza parafii. Odwołana zostaje natomiast Msza św. o godz. 17.

- Póki, co czuję się dobrze. Nie mam żadnych objawów choroby. W momencie, gdy zakończy się kwarantanna, wrócę do pracy duszpasterskiej. Przebywając na plebanii, modlę się za parafian. Jestem wzruszony ich niezwykłą troską. Od rana odebrałem prawie 60 telefonów z deklaracjami pomocy. Parafianie pytali, czy czegoś nie potrzebuję - wyznaje ks. Piotr.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama