Nowy numer 47/2023 Archiwum

Rawa Mazowiecka. Kolegiata z szansą na wyróżnienie

Niedawno zrewitalizowane obiekty sakralne parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej zostały zakwalifikowane do pierwszego etapu XXIV Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku". Dzięki głosowaniu wiernych i sympatyków architektury sakralnej, rawski obiekt ma szansę przejść do kolejnych etapów.

W czerwcu zakończono rewitalizację świątyni i kolegium pojezuickiego w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej. Od tego czasu kościół i budynek kolegium, które stało się miejscem spotkań mieszkańców, zachwyca wyglądem i bogatą ofertą kulturalną.

Teraz zrewitalizowany obiekt ma szansę na zdobycie statuetki i tytuł "Modernizacja roku i budowa XXI w.", który jest przedmiotem marzeń wielu zarówno inwestorów, wykonawców, jak i projektantów modernizacji.

Rawska świątynia została zgłoszona do pierwszego etapu konkursu. To jedyny obiekt z diecezji łowickiej zgłoszony do konkursu. By osiągnąć kolejne etapy i stanąć w walce o zwycięstwo, potrzeba zaangażowania wiernych, mieszkańców nie tylko Rawy, ale i diecezji, a także sympatyków architektury i sztuki sakralnej.

Codziennie do 11 maja 2020 r. można oddać głos na rawski obiekt na stronie internetowej: http://www.modernizacjaroku.org.pl/pl/edition/1691/object/1919/zespol-pojezuickich-obiektow-zabytkowych-w-rawie-mazowieckiej. Każda osoba może oddać codziennie jeden głos. Głosowanie jest bezpłatne i wymaga jedynie podania adresu mailowego. Szczegółowa instrukcja znajduje się w udostępnionym wyżej linku.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy