Nowy numer 2/2021 Archiwum

Domy Pomocy Społecznej z pozytywnymi wynikami na zakażenie konawirusem

Teksty wykonano pensjonariuszom i pracownikom placówek w Głownie, Skierniewicach i Kutnie. Łącznie zakażonych jest 16 osób.

Pracownicy i pensjonariusze, którzy zakażeni są koronawirusem, zostali objęci opieką specjalistyczną w łódzkich szpitalach oraz przebywają pod nadzorem epidemiologicznym w kwarantannie.

W DPS w Głownie 14 osób otrzymało dodatni wynik testu. 12 pensjonariuszy i 2 pracowników zostało ewakuowanych z placówki do szpitali. Do pensjonariuszy i pracowników DPS w Głownie dołączyły siostry urszulanki z Łodzi i Strykowa, które nie tylko pomagają w opiece nad potrzebującymi, ale także duchowo wspierają zarówno personel, jak i mieszkańców.

Pensjonariusze i pracownicy DPS w Skierniewicach także zostali poddani testom. Tutaj zakażone są dwie osoby. Pensjonariusz, u którego wykryto koronawirusa, został przetransportowany do szpitala im. Biegańskiego w Łodzi. Druga osoba to pracownik DPS-u, który w chwili podejrzenia zarażeniem został odsunięty od pracy i natychmiast przebadany. - Osoba ta jest izolowana w warunkach domowych. Czuje się dobrze, przechodzi zakażenie bezobjawowo - poinformowała Justyna Łukasik, dyrektor Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Skierniewicach. W DPS przebywa aktualnie 56 osób i 13 osób z personelu, które zgodziły się na pozostanie w placówce z własnej woli. Pozostały personel jest w gotowości powrotu do pracy.

Testom została poddana także placówka w Kutnie oraz na terenie powiatu kutnowskiego. Ich wyniki będą znane najpóźniej jutro.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama