Urodziny papieża w Żyrardowie i Rawie Maz.

W przeddzień jubileuszu, w parafii Matki Bożej Pocieszenia, a także w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Maz. świętowano 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły.

W rawskich parafiach o urodzinach Karola Wojtyły przypominają specjalne dekoracje kościołów, a także okien domów. W wigilię urodzin w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP główne obchody jubileuszowe odbyły się podczas Msza św. o godzinie 10, której przewodniczył ks. Bogumił Karp, proboszcz i dziekan rawski. W czasie homilii kapłan podzielił się osobistymi wspomnieniami, a także przypomniał niektóre wypowiedzi Jana Pawła II. Po Mszy Świętej odbył się krótki program słowno-muzyczny, po którym odmówiono modlitwę za ojczyznę. Następnie przedstawiciele oficjalnych delegacji pod pomnikiem papieża złożyły wiązanki kwiatów. Parafia przygotowała dla wiernych niespodziankę. Chętni mogli zabrać do domu pamiątkową furażerkę papieskiej służby porządkowej - oryginalne czapeczki, które zostały odnalezione na strychu podczas generalnego remontu świątyni.

Urodziny papieża w Żyrardowie i Rawie Maz.   Archiwum Głos Rawy Urodziny papieża w Żyrardowie i Rawie Maz.   Archiwum parafi Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Urodziny papieża w Żyrardowie i Rawie Maz.  

W parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w dniu urodzin Ojca świętego na zakończenie Mszy świętej wiernym udzielono błogosławieństwa relikwiami św. Jana Pawła II.

Także w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie za posługę papieża dziękowano podczas uroczystej Eucharystii. Mszy św. przewodniczył ks. Adam Bednarczyk. Dziekan żyrardowski przypomniał wiernym życiorys świętego. Po Liturgii przedstawiciele władz miasta i parafii złożyli kwiaty pod pomnikiem papieża. Zgodnie z tradycją odśpiewano „Barkę”. Jako symbol pokoju, o który przez cały pontyfikat zabiegał św. Jan Paweł II, w niebo wzbiło się stado gołębi. Ptaki wypuścił Klub Hodowców Gołębi Pocztowych z Żyrardowa. Na tym nie koniec. W poniedziałek 18 maja, w urodziny świętego, na profilach społecznościowych parafii i Urzędu Miasta wyemitowany został okolicznościowy film, w którym włodarze, a także kapłani żyrardowskich parafii, przypomnieli fragmenty homilii Jana Pawła II.

Urodziny papieża w Żyrardowie i Rawie Maz.   Archiwum UM Żyrardów Urodziny papieża w Żyrardowie i Rawie Maz.   Archiwum UM Żyrardów Urodziny papieża w Żyrardowie i Rawie Maz.   Archiwum UM Żyrardów Urodziny papieża w Żyrardowie i Rawie Maz.   Archiwum UM Żyrardów

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..