Nowy numer 21/2020 Archiwum

100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II wspomnieniami pisana

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu przygotowała okolicznościowy film, w którym wspomnieniami spotkania ze św. Janem Pawłem II dzielą się biskupi, moderatorzy i alumni seminarium.

W Łowiczu hołd świętemu papieżowi oddawany jest szczególniej od 2 lat. W ubiegłym roku miasto i diecezjanie celebrowali 20. rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do stolicy diecezji. W tym roku włączyli się w obchody 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

Z tej okazji klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu przygotowali film, w którym świadectwem spotkania podzielili się bp Andrzej F. Dziuba, bp Józef Zawitkowski, rektor seminarium ks. Piotr Kaczmarek oraz ojciec duchowny wspólnoty ks. Radosław Czarniak.

Klerycy zaś przybliżyli życiorys świętego i odnieśli się do jego nauczania, pozostawionych słów, wskazówek.

W filmie znalazły się także archiwalne nagrania, m.in. z wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego do ojczyzny i pamiętnej wizyty św. Jana Pawła II w Łowiczu w czerwcu 1999 roku.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem przygotowanym przez wspólnotę WSD:

100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II wspomnieniami pisana.
Wyższe Semianrium Duchowe w Łowiczu / kl. Norbert Łańczak
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama