Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ważny komunikat w sprawie XXV ŁPPM na Jasną Górę

W tym roku po raz 25. na szlak wyruszy ŁPPM. O tym jak będzie wyglądało pielgrzymowanie poinformował ks. Tomasz Stępniak, przewodnik ŁPPM.

W sobotę na Facebookowym profilu pielgrzymki opublikowany został komunikat, w którym ks. przewodnik podkreśla, że przez lata pielgrzymowania została stworzona niezwykła wspólnota ŁPPM oparta na wierze, miłości i ufnej nadziei do Matki Maryi, ale także jedności, szacunku i wzajemnej trosce za siebie.

Kapłan podkreśla, że po przeanalizowaniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczących pielgrzymowania w Polsce, a także po wielu rozmowach, mając na uwadze dobre imię Pielgrzymki, ale nade wszystko dobro pątników, osób spotykanych po drodze i goszczących pielgrzymów w domach podjął decyzję, że w tym roku na pielgrzymi szlak wyruszą jedynie księża przewodnicy dziesięciu grup ŁPPM i towarzyszący im kapłani, ojciec duchowy pielgrzymki, niezbędne służby z grupie szarej, w pomniejszonej ilości oraz główny przewodnik pielgrzymki. ŁPPM na Jasną Górę odbędzie się w dniach 6-14 sierpnia. Zmianie nie ulegnie także trasa.

"Wiele czynników składało się na tę niełatwą decyzję, aby w tym roku wyruszyć w tak małej grupie, świętując 25 lat naszej wspólnej formacji. Bardzo proszę wszystkich pielgrzymów o wyrozumiałość i podporządkowanie się do wskazanej powyżej formy tegorocznej pielgrzymki. W duchu zaufania, braterskiej wyrozumiałości oraz pokory, której uczy nas Maryja, proszę was o dostosowanie się, aby nic niewłaściwego nie wydarzyło się na drodze reprezentacyjnej grupy XXV ŁPPM na Jasną Górę i bez zakłóceń mogła dotrzeć do tronu Pani Jasnogórskiej 14 sierpnia br. Tym samym, wszystkie sprawy z obchodami jubileuszu 25-lecia ŁPPM przenoszę na przyszły rok" – czytamy w komunikacie.

Kapłan zaprosił wszystkich pielgrzymów i przyjaciół ŁPPM do duchowego włączania się w program pielgrzymki. Szczegóły i forma duchowego wędrowania niebawem zostaną podane na oficjalnej stronie pielgrzymki (www.lppm.pl).

Ks Tomasz Stępniak polecił dzieło XXV ŁPPM modlitwie pielgrzymów i zapewnił o tym, że wszystkie ich intencje, wraz z przewodnikami grup, poniesie na Janą Górę przed wizerunek Królowej Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama