Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zasadzono kolejny sad w ramach akcji "Owoce Pamięci"

Projekt polega na sadzeniu tradycyjnych drzewek owocowych w całym województwie, nawiązując jednocześnie do Roku św. Jana Pawła II oraz obchodów 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

Posadzony w Nadleśnictwie Skierniewice Maków przy ulicy Zwierzyniec sad należy do największego posadzonego do tej pory w regionie, które powstały w związku z tą inicjatywą. Liczy 50 drzew owocowych dawnych odmian.

W akcji sadzenia wzięli udział: wicemarszałek województwa łódzkiego Piotr Adamczyk oraz członek zarządu województwa Andrzej Górczyński.

Projekt "Owoce Pamięci" realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych powstał także w celu podkreślenia przyrodniczego dziedzictwa sadów tradycyjnych. Dzięki temu możliwe będzie odtworzenie zanikających sadów tradycyjnych i drzew owocowych oraz upowszechnienie wiedzy o ich znaczeniu.

Do tej pory w ramach projektu mini sady powstały w Tumie, Nieborowie, Dzierzgowie, Zgierzu. Łodzi. Posadzenie sadu w Łodzi odbyło się w piątek 17 lipca o godzinie 8.00 rano.  Sad liczący 44 drzewa zasadzono na terenie Szkół Bernardyńskich w Łodzi przy ulicy Pankiewicza 15. Tu zasadzone zostało również symboliczne setne drzewko w ramach całego projektu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama