Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nowa przełożona sióst niepokalanek

W ramach 27. Kapituły Generalnej, która na czas obrad jest najwyższą władzą Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek, wybrano nową przełożoną generalną i radę generalną na 6-letnią kadencję.

Przełożoną generalną została s. Maria Leticja od Maryi Królowej Polski. W skład rady weszły: s. Miriam od Jezusa Chrystusa (asystentka generalna), s. Benedykta od Krzyża (radna i sekretarka generalna), s. Katarzyna od Ogrójca (radna i administratorka generalna), s. Rut od Trójcy Świętej (radna generalna) i s. Anastazja od Krzyża (radna generalna).

Podczas obrad siostrom towarzyszył biskup senior Józef Zawitkowski. Hierarcha zarówno przed obradami, jak i po nich skierował do sióstr kilka słów. - Stało się! W zgromadzeniu to nic nowego, a jednak rozpoczął się nowy czas, zabrzmiało wielkie "Magnificat" i zstąpił Duch młody, który będzie tchnieniem ożywczym każdej siostry i całego zgromadzenia - mówił po wyborach.

- Siostry w Szymanowie, siostry niepokalanki, mają swoją tożsamość, którą odziedziczyły po matce Marcelinie - podkreślał hierarcha. Biskup senior przywołał także kilka zdań z nauczania matki Marceliny: "Siostry moje! Bądźcie wierzące, ale bez dewocji. Bądźcie sumienne, ale bez skrupulanctwa. Kochajcie, ale bez świergotania. Uczcie się miłości czynnej, świadomej, bez czułostkowości".

Kończąc, dodał: - Oj, niesamowita ty jesteś, błogosławiona matko Marcelino! Zapatrzyłaś się w Niepokalaną Jazłowiecką, w Tę, co ułanów znała po imieniu... Piękne są twoje córy, matko Marcelino, do ciebie podobne. Robaczku Pański, Mrówko Boża, dźwigałaś ciężary ponad własne siły. Świętą jesteś, więc przytul nową przełożoną generalną Leticję, każdej siostrze powiedz na ucho i do serca: "Kocham cię, bo jesteś moją córą".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama