We wspomnienie św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa Męczennika w wielu parafiach modlono się za pielgrzymów i kierowców. W głowieńskiej parafii uroczystości odpustowe rozciągnięto na dwa dni.
W parafii św. Jakuba Apostoła w Głownie uroczystej Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Mateusz Cieplucha, proboszcz parafii św. Augustyna w Bratoszewicach. Eucharystię koncelebrowali ks. Stanisław Banach, głowieński dziekan i proboszcz parafii, a także ks. Józef Podkoński z Warszawy.
Kaznodzieja zachęcał wiernych do częstego udziału w sakramentach świętych, a także do troski o dobro parafii. Każdy z nas jest odpowiedzialny za Kościół i parafię, jak przypominał. – Święty Jakub, który jest patronem tutejszej parafii, patronuje pielgrzymom. Jest on patronem każdego z nas, bo my wszyscy pielgrzymujemy do Ojca Niebieskiego. Nie mamy tu stałego miejsca na ziemi – mówił ks. Cieplucha. Przywołując wypowiedz różnych świętych, kapłan wiele miejsca poświecił pokorze. – Ta ważna cnota w obecnych czasach jest jakby zapomniana, ale szukając ostatniego miejsca, znajdziecie Boga – mówił.
Podczas Eucharystii modlono się nie tylko za parafian, podróżnych i kierowców, ale także za ks. Franciszka Gwoździckiego, budowniczego świątyni w 50. rocznicę jego śmierci. Warto wspomnieć, że ks. Franciszek parafią administrował w latach 1919–1945. Obejmując parafię, zastał spalony przez Niemców kościół i zniszczoną plebanię. Dzięki ogromnej pracy, determinacji i wytrwałości doprowadził do wybudowania kościoła. Pracując w Głownie, brał czynny udział w życiu społecznym miasta. W latach 1938–1945 pełnił funkcję przewodniczącego rady Nadzorczej Banku Ludowego w Głownie. 27 października 2004 r . uchwałą Rady Miasta kapłanowi przyznano tytuł Zasłużonego Obywatela dla Miasta Głowno.
Jak wspomniał ks. Stanisław Banach, na dzień odpustu nie udało się przygotować, tak jak wcześniej planowano, pamiątkowej tablicy upamiętniającej budowniczego świątyni. Zostanie ona wmurowana i poświęcona w późniejszym czasie.
Po Mszy św. nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu, przed którym odmówiono Litanię do św. Jakuba, patrona parafii. Po modlitwie wokół świątyni przeszła procesja Eucharystyczna, której przewodniczył ks. Andrzej Wacławiak z parafii w Waliszewie. Po błogosławieństwie odśpiewano suplikację.
Przed kościołem zwyczajowo poświęcono pojazdy, wśród których były nie tylko auta, ale także rowery, a nawet traktor. Przy okazji święcenia zbierano ofiary na zakup samochodów dla misjonarzy.
Przed plebanią został uruchomiony sklepik remontowy, w którym sprzedawane były losy w loterii fantowej. Każdy, kto nabył los, otrzymywał nagrodę. Drugie losowanie (głównych nagród) odbędzie się w niedzielę po Mszy św. o 18.00. Na niedzielny wieczór zaplanowano także ognisko parafialne połączone z koncertem.