Nowy numer 48/2020 Archiwum

Bp Andrzej F. Dziuba zakażony koronawirusem

SARS-CoV-2 nie odpuszcza. Na COVID-19 zachorowali m.in. klerycy WSD w Łowiczu, kapłani, nauczyciele i uczniowie, pracownicy różnych służb. W środę 28 października bp Wojciech Osial poinformował, że obecność koronawirusa stwierdzono u biskupa łowickiego Andrzeja F. Dziuby.

Od soboty 24 października cała Polska znalazła się w czerwonej strefie. W związku ze wzrostem liczby chorych wzrasta także liczba hospitalizowanych oraz mieszkańców na kwarantannie domowej. W życie weszły liczne obostrzenia.

Dziś na oficjalnej stronie internetowej diecezji łowickiej pojawił się komunikat, w którym czytamy: "W dniu 28 października 2020 roku stwierdzono obecność koronawirusa u Biskupa Łowickiego Andrzeja Franciszka Dziuby. Ksiądz Biskup czuje się dobrze. Przebywa w izolacji domowej i poddaje się nakazanym restrykcjom sanitarnym. Otoczmy modlitwą Księdza Biskupa, aby jak najszybciej powrócił do zdrowia". Dokument podpisał biskup pomocniczy W. Osial.

Zachęcamy wszystkich diecezjan o modlitwę za pasterza diecezji, a także za wszystkich chorych i osoby objęte kwarantanną.

Zachęcamy także do włączania się w naszą akcję #mimodrzwizamkniętych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama