Nowy numer 4/2021 Archiwum

Przewodnikiem św. Józef. Życzenia łowickich pasterzy

Zgodnie z tradycją na progu nowego roku życzenia złożyli diecezjanom biskup ordynariusz Andrzej F. Dziuba i bp Wojciech Osial.

Pasterz diecezji bp Andrzej F. Dziuba w liście skierowanym do diecezjan napisał: "Oto dziś oblicze Kościoła, diecezji łowickiej i naszych parafii oraz naszych rodzin jaśnieje blaskiem Słowa Wcielonego, prawdziwej światłości narodów – Chrystusa. To Jego blask świeci w ciemnościach i On jest światłem niezwyciężonym, bo rozprasza każdy mrok duszy człowieka, wsłuchuje się w pragnienia jego serca, pomaga mu znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania życia i jest spełnieniem ludzkiego pragnienia szczęścia. Wraz z Maryją i św. Józefem bądźmy świadkami życia w Bogu.

Życzę Wam, aby oblicze każdego i każdej z Was także zajaśniało blaskiem Maleńkiej Miłości. Niech Pan odnawia nas i całe nasze życie rodzinne i społeczne. Niech On otwiera nas na światło Miłości z Betlejem, aby rozproszyły się mroki lęku i niezrozumienia. Niech nam wskaże drogi pokoju i braterstwa, wzajemnego zaufania i szczerej bliskości. Na cały rok 2021 z serca Wam błogosławię: W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Życzenia noworoczne złożył także bp Wojciech Osial.  – Moim życzeniom nich patronuje św. Józef. Tak pięknie się stało, że papież Franciszek zostawia nam św. Józefa jako patrona na ten rok, tym samym przypominając, że 150 lat temu papież Pius IX ogłosił [go] patronem Kościoła. Wiemy, że ten najbliższy rok będzie Rokiem Rodziny. Życzenia niech dotyczą właśnie rodziny. Życzę przede wszystkim czystej ofiarnej miłości, abyśmy [mieli ją] w domach. Życzę, byśmy potrafili we wszystkim widzieć znaki Opatrzności Bożej. Życzę odwagi w pójściu za Panem Bogiem, a wtedy na pewno ten rok, niezależnie od tego, co zewnętrznie będzie nas spotykać, będzie rokiem chwały Bożej. [Święty Józef] w pokorze przyjmował wolę Pana Boga, był człowiekiem odważnym, szedł pod prąd. Historia jego życia wymagała takiej odwagi. Ten święty może nas wiele nauczyć – powiedział.

Biskup Wojciech Osial zapytany o noworoczne postanowienia, powiedział, że jednym z nich jest codzienna modlitwa do św. Józefa. – Od młodzieży dostałem figurkę tego świętego. Postawiłem ją na swoim biurku. Teraz każdego dnia oprócz wielu innych świętych, których proszę o wsparcie, także jego wstawiennictwa będę przyzywał każdego dnia. Wiem, że św. Józef potrafi czynić cuda – zapewnił bp Wojciech Osial.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama