Nowy numer 9/2021 Archiwum

Ksiądz Zdzisław Madzio potrzebuje modlitwy

Proboszcz parafii św. Maksymiliana w Szczukach w poważnym stanie przebywa w szpitalu.

Kapłan, który od 2013 roku posługuje w parafii Szczuki, od kilku dni przebywa w szpitalu. Lekarze określają jego stan jako poważny.

Na prośbę współbraci kapłanów oraz rodziny chorego kapłana, zwracamy się z gorącą prośbą do naszych czytelników, a także wszystkich wiernych diecezjan, kapłanów, sióstr zakonnych, wspólnot o modlitwę za chorego duszpasterza. W roku, któremu patronuje św. Józef, za wstawiennictwem męża Najświętszej Maryi Panny, a także za wstawiennictwem św. Maksymiliana - patrona parafii - prośmy o łaskę zdrowia dla chorego.

Już nieraz nasze wspólne modlitwy sprawiały, że zdrowie i siły odzyskiwali biskupi, kapłani, siostry zakonne, świeccy. W chwili, gdy stan kapłana jest poważny, niech nie zabraknie naszej solidarności. Odmawiając Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, modlitwy za chorych upraszajmy dla chorego łaskę zdrowia, a dla jego najbliższych siły i ufność.

Pamiętajmy, że modląc się za chorych sami otwieramy się na przyjmowanie Bożych darów. Modlitwa jest też okazywaniem miłosierdzia i wdzięczności.

Ks. Zdzisław Madzio urodził się 20 października 1968 roku w Tomaszowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk bp. Alojzego Orszulika 25 maja 1995 roku. Jako wikariusz pracował w Międzyborowie, Bolimowie,  Łowiczu, Mszczonowie, Sochaczewie.

Kapłan jest mgr lic. teologii pastoralnej, liturgiki, czcicielem świętych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama