Nowy numer 9/2021 Archiwum

Krwiodawcy z Łowicza będą mieli swój punkt

Wicestarosta łowicki Piotr Malczyk na swoim profilu w mediach społecznościowych poinformował, że od 1 marca w Łowiczu rozpocznie działalność stacjonarny punkt poboru krwi. To kolejna jednostka RCKiK w diecezji.

Dziś, podczas spotkania z dyrektorem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi Edytą Wcisło, wicestarosta łowicki zawarł porozumienie, dzięki któremu od 1 marca w każdy poniedziałek w budynku Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej będzie można oddać krew.

To dobra wiadomość dla tych, którzy od wielu lat krew oddają w autokarze czy ambulansie, który przyjeżdża do Łowicza co dwa tygodnie. Zwłaszcza zimą i w czasie pandemii stanie w kolejkach do autokaru jest uciążliwe.

To kolejne stacjonarne miejsce krwiodawstwa, które będzie zaznaczone na mapie diecezji. We wrześniu w Skierniewicach otworzono długo wyczekiwany punkt. Krew można oddawać także m.in. w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym.

Cennego płynu nie da się wyprodukować, a banki krwi stają się puste. Oddawanie życiodajnego płynu jest bezbolesne i bezpłatne, a szczegółowe warunki, jakie trzeba spełnić, by stać się krwiodawcą, znajdują się na stronie http://www.krwiodawstwo.pl/.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama