II Diecezjalny Dzień Kobiet zgromadził ponad 200 kobiet diecezji. Już nie w Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach, a w Centrum Konferencyjno-Rozrywkowym "Maraton" panie pochylały się nad tematem godności kobiety, podążaniu za Jezusem i odkrywania Miłości, która leczy.
Drugi Diecezjalny Dzień Kobiet potwierdził, że kobiety w różnym wieku potrzebują nie tylko sympatycznego spotkania przy kawie i cieście, ale konkretnej formacji. Ponad 200 pań z różnych stron diecezji przyjechało 7 marca 2015 r. do Skierniewic, by poruszać kolejne tematy wiary w kobiecości i kobiecości w wierze.
Tym razem panie wysłuchały konferencji ks. Tomasza Jaklewicza, ówczesnego zastępcy redaktora naczelnego GN, który zapraszał do tego, by kobiety na swoje powołanie zechciały spojrzeć przez pryzmat Pisma Świętego, które stanowi fundament tego, kim jest człowiek.
Diecezjalny Dzień Kobiet od początków jest niejako sprzeciwem wobec agresywnego feminizmu i tych, które za wszelką cenę chcą upodobnić się do mężczyzn. - Już w Księdze Rodzaju czytamy, że Bóg stworzył człowieka jako mężczyznę i kobietę. To znaczy, że jesteśmy równi godnością, co nie znaczy, że jesteśmy tacy sami - mówił wtedy ks. Tomasz.
Po raz drugi na DDK gościła Maria Rogaczewska, członkini Rady ds. Kobiet przy Episkopacie Polski, która tym razem poprowadziła warsztaty. W ich trakcie kobiety same nazywały ograniczenia, które nie pozwalają im na spełnianie marzeń, i w grupach szukały rozwiązań, które pomogłyby im przezwyciężyć przeróżne hamulce.
Dziś panie wspominają szczególny gest II DDK - namaszczenie dłoni olejkiem nardowym, takim samym, jaki Marta z Betanii wylała na Jezusa przed męką.
W pamięci tkwi także Litania Chwały, odmówiona na zakończenie Eucharystii, której przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba w kościele św. Jakuba w Skierniewicach. Przed Najpiękniejszą z Kobiet panie złożyły wtedy otrzymane tulipany, by podziękować Maryi za Jej świadectwo, obecność i orędownictwo.
Zachęcamy do oglądania galerii zdjęć i powrotu do treści II DDK: